Radio Białystok | Wiadomości | Do najpiękniejszych miejsc Suwalszczyzny pojedziemy po nowej drodze

Do najpiękniejszych miejsc Suwalszczyzny pojedziemy po nowej drodze

autor: Marcin Kapuściński

20.08.2021, 17:40, akt. 18:56

Zakończyła się, trwająca kilka lat, przebudowa jednej z głównych dróg powiatowych Suwalszczyzny - trasa biegnąca od wsi Sidory do Wiżajn, z której codziennie korzystają nie tylko mieszkańcy, ale też i turyści z całej Polski.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Inwestycja łącznie kosztowała kilkanaście milionów złotych. W piątek (20.08) we wsi Ługiele symbolicznie otwarto ostatni odcinek czternastokilometrowej drogi. 

-Ostatnie półtora kilometra finalizuje prace na tej trasie. Robiliśmy ją co roku, po 1-2 kilometry, ale w końcu jest gotowa i bezpieczna. Prowadzi ona do najatrakcyjniejszych miejsc na Suwalszczyźnie, tj. Smolnik i Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Należy podkreślić, że w tym i ubiegłym roku była budowana wyłącznie za pieniądze państwowe - mówi starosta suwalski Witold Kowalewski.

Znaczenie takiego wsparcia podkreślał obecny na uroczystości poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.

-To jest taki dobry przykład odwrotności zarzutu, iż państwo nie wspiera samorządów. To pokazuje, że właśnie słucha. To bowiem nie rząd wskazuje, gdzie potrzebna jest inwestycja, a tylko rozpatruje wnioski złożone przez gospodarzy miejsca. To oni lepiej wiedzą, jakie potrzeby są najpilniejsze. Gminy i powiaty przez lata borykały się z problemem braku pieniędzy na modernizację lokalnych szlaków komunikacyjnych. I właśnie drogowe programy rządowe, a wkrótce również wielki projekt, jakim jest Polski Ład, są działaniami, które wspierają samorządy i stan dróg ulega poprawie.

 Starosta Kowalewski mówi, że dzięki rządowemu wsparciu w 2021 roku powiat suwalski zbuduje około 25 kilometrów tras biegnących przez tereny każdej z gmin.


| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Gruntowny remont przeszedł dwukilometrowy odcinek drogi powiatowej Wiżajny-Sidory

23.09.2019, 06:45

Inwestycja łącząca Rogożajny Małe z Rogożajnami Wielkimi kosztowała 2 mln zł, a połowę tej kwoty suwalskie starostwo otrzymało z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.


Podpisano kolejne umowy na modernizacje podlaskich dróg lokalnych z Funduszu Dróg Samorządowych

3.06.2019, 11:48

39 km dróg gminnych i powiatowych zmodernizują łącznie samorządy, które w poniedziałek (03.06) w Białymstoku podpisały umowy na dofinansowanie tych inwestycji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wsparcie - łącznie w wysokości 20,6 mln zł - dostanie 6 powiatów i 10 gmin.


Remont drogi Smolniki - Wiżajny

13.06.2018, 15:35

Zmienia się 2- kilometrowy, wąski i dziurawy odcinek drogi Smolniki – Wiżajny. Kierowcy na tej trasie muszą liczyć się z utrudnieniami.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok