Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Gruntowny remont przeszedł dwukilometrowy odcinek drogi powiatowej Wiżajny-Sidory

Gruntowny remont przeszedł dwukilometrowy odcinek drogi powiatowej Wiżajny-Sidory

autor: Marcin Kapuściński

23.09.2019, 06:45

Inwestycja łącząca Rogożajny Małe z Rogożajnami Wielkimi kosztowała 2 mln zł, a połowę tej kwoty suwalskie starostwo otrzymało z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. Starostwo Powiatowe w Suwałkach
fot. Starostwo Powiatowe w Suwałkach

Starosta suwalski Witold Kowalewski podkreśla, że trasa będzie służyć nie tylko mieszkańcom, ale i turystom. Prowadzi bowiem przez tereny Suwalskiego Parku Krajobrazowego

To bardzo ważna droga łącząca Suwałki z Wiżajnami przez Smolniki i Sidory. Od lat staramy się ją modernizować. W tym roku przebudowaliśmy dwukilometrowy odcinek za kwotę 2 mln zł. Połowę kwoty dał budżet państwa poprzez Fundusz Dróg Samorządowych. Cześć dołożyła gmina Wiżajny, a reszta pochodziła z kasy powiatu.

Obecny na symbolicznym otwarciu drogi wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński zaakcentował, że takie inwestycje możliwe są głównie dzięki wsparciu ze strony rządu.

W ostatnich latach na drogi przeznaczamy nieporównywalnie więcej środków niż rządy naszych poprzedników z koalicji PO-PSL. Również w kolejnej kadencji chcemy konsekwentnie wspierać budowę dróg lokalnych. Wciąż są one bardzo zaniedbane i wymagają ogromnych nakładów. W pierwszym etapie Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczyliśmy na to 6 mld zł. Program jest wieloletni, więc będą kolejne edycje.

Powiat Suwalski złożył już wniosek na dofinansowanie z tego samego funduszu przebudowy ostatniego północnego odcinka drogi Wiżajny- Sidory. Starostwo chce 2,8 km tej trasy przebudować już w przyszłym roku.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

fot. Marta Sołtys
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural
źródło: UM Augustów
9.08.2022, 17:22, akt. 18:15

Zakaz kąpieli w jeziorze Necko w Augustowie


fot. Marcin Iwanowicz
8.08.2022, 13:24, akt. 13:27

Festiwal siły w Suwałkachźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok