Radio Białystok | Wiadomości | Wakacyjne propozycje kulturalne na poniedziałek

Wakacyjne propozycje kulturalne na poniedziałek

autor: Olga Gordiejew

23.08.2021, 09:53, akt. 10:19

Spotkania z muzyka dawną w Białymstoku, wystawa "Ku Niepodległej" w Sejnach i konkurs literacki - to nasze propozycje na poniedziałek.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Julliet EM Festival

To wydarzenie jest propozycją spotkania z muzyką dawną wykonywaną przez wirtuozów instrumentów historycznych. W Białymstoku trwa 13. Julliet EM Festival - Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej. Impreza ma formę hybrydową - w programie są zarówno koncerty z publicznością, jak i projekty w sieci.

W tym roku hasłem przewodnim festiwalu są "Demistyfikacje". - Nawiązuje ono do fenomenu mieszania się faktu i rzeczywistości wyobrażonej w kulturze, w tym wykonawstwie historycznym muzyki dawnej - tłumaczą organizatorzy.

W poniedziałek (23.08) koncert "Reminiscencje". Początek o 19:00. W programie kompozycje H.I.F. Bibera, J.J. Frobergera i J.S. Bacha. Wśród wykonawców są: Martyna Pastuszka, Anna Urszula Kucharska, Krzysztof Firlus, Tomasz Pokrzywiński.

Julliet EM Festival potrwa do 12 września.

Wystawa "Wiele dróg - jeden cel. Ku Niepodległej"

W parku w Sejnach w poniedziałek o 12:30 otwarcie wystawy "Wiele dróg - jeden cel. Ku Niepodległej". Ekspozycja składa się z 14 plansz, które opowiadają o odzyskiwaniu niepodległości w obecnym województwie podlaskim.

Konkurs literacki

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży ogłosiła otwarty konkurs literacki na opowiadanie inspirowane twórczością Stanisława Lema. Utwór, obok elementów fantastycznych, powinien nawiązywać również do historii Łomży.

Zgłaszane prace (do czterech stron maszynopisu) nie mogą być wcześniej publikowane ani nagrodzone w konkursach literackich. Autorzy powinni je nadsyłać do 1 października na adres e-mail: wypozyczalnia@mbp-lomza.pl.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Festiwal "Wschód Kultury / Inny Wymiar" 2021 [zdjęcia]

22.08.2021, 09:20

Festiwal prezentuje bogactwo wielokulturowości Podlasia, a w szczególności Białegostoku. Promuje ideę dialogu i tolerancji w mieście zróżnicowanym kulturowo, gdzie od wieków współegzystowali ze sobą Polacy, Rosjanie, Białorusini, Tatarzy, Ukraińcy, Litwini, Żydzi i Niemcy.


"Podlaskie ziołami pachnące" - festyn w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej [zdjęcia]

15.08.2021, 08:03

Właściwości zdrowotne roślin, ale też zwyczaje związane z zakończeniem żniw, można poznać w niedzielę (15.08) w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Do późnych godzin popołudniowych potrwa tam festyn etnograficzny "Podlaskie ziołami pachnące" - w programie są m.in. warsztaty, pokazy i koncerty.


Festiwal "Tutaka" w uroczysku Boryk koło Gródka [zdjęcia]

6.08.2021, 11:18

Dyskusje, pokazy filmowe, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i koncerty - w uroczysku Boryk koło Gródka w piątek (6.08) wystartował Festiwal przebudzonych "Tutaka".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


fot. Joanna Szubzda
BIAŁYSTOK
1.04.2023, 07:57, akt. 07:59

Zmiany w cenniku biletów BKM


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok