Radio Białystok | Wiadomości | Od 1 września zmiany w kursowaniu autobusów miejskich w Białymstoku, Łomży i Wasilkowie

Od 1 września zmiany w kursowaniu autobusów miejskich w Białymstoku, Łomży i Wasilkowie

autor: Adam Dąbrowski, Edyta Wołosik, Michał Buraczewski

31.08.2021, 09:34, akt. 19:29

W związku z powrotem uczniów do szkół zmienią się rozkłady kilkunastu linii.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Białystok

W Białymstoku więcej kursów będą mieć np. linie numer 2, 5, 28, 100 i 108. Z centrum Białegostoku do miejscowości Ciasne, m.in. przez Sowlany, Karakule i Ogrodniczki, kursować będzie nowa linia - numer 111.

Poza tym linia numer 108 zostanie wydłużona do pętli Wasilków/Żwirowa, a 102 zostanie podzielona na trzy: 102, 122 i 132.

Zmiany obowiązywać będą od 1 września. Szczegóły są na stronie internetowej Białostockiej Komunikacji Miejskiej w zakładce "Przyszły rozkład jazdy".

Wasilków

Mieszkańcy gminy Wasilków będą mogli korzystać z nowych połączeń autobusowych. Będą to kolejne linie Białostockiej Komunikacji Miejskiej i jedno połączenie komunikacji wewnętrznej.- Wprowadzamy linię 122, która po dotarciu z Białegostoku do Jurowiec będzie jechała dalej i swój przystanek końcowy będzie miała przy cmentarzu w Wasilkowie. Z linii 102, która dotychczas jeździła do Katrynki, a także Wólki Przedmieście, Woroszył - wydzielamy nową linię, żeby ten rozkład był naszym mieszkańcom bardziej czytelny, dlatego powstaje linia 132. Jeśli zaś chodzi o linie wewnętrzne (...), to pojawia się nowa - W3, która skomunikuje miejscowości takie jak Sielachowskie, Jurowce - mówi burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.


Wydłużone będą także trasy kursujących już autobusów 108 i 102.


- Linia 108 - każdy kurs, który do tej pory kończył się w miejscowości Nowodworce, zostaje przedłużony do Wasilkowa - aż do pętli przy ulicy Żwirowej. Inną zmianą będzie wydłużenie linii 102, która do tej pory kończyła swoją trasę w Sochoniach. (...) Ta linia cztery razy dziennie, zarówno w dni robocze, jak i soboty i niedziele, będzie dojeżdżała do Wasilkowa od drugiej strony ulicy Wojtachowskiej, na rondzie będzie miała nawrotkę i będzie się zatrzymywała przy ulicy Kościelnej. Tam będzie przystanek końcowy tej linii - dodaje Adrian Łuckiewicz.


Oprócz tego do Wasilkowa będzie kursować więcej autobusów linii 100. To nie wszystkie nowości w połączeniach związane z początkiem roku szkolnego. Z centrum Białegostoku do miejscowości Ciasne, m.in. przez Sowlany, Karakule i Ogrodniczki, kursować będzie nowa linia - numer 111.

Łomża

Do kursów według rozkładu szkolnego wracają także od 1 września autobusy komunikacji miejskiej w Łomży. Zmiany dotyczą linii nr 6, 14 i 18.

"Szóstka" kursująca między największymi osiedlami mieszkaniowymi i ul. Rybaki będzie miała kursy dostosowane do potrzeb uczniów tzw. Mechaniaka przy ul. Przykoszarowej i mieszkańców dojeżdżających z osiedli do pracy w centrum miasta.

Nową trasę będzie miała "czternastka", która skomunikuje południe miasta (od ronda Szosa do Mężenina) z jego północnym skrajem (pętla Targowica przy ul. Nowogrodzkiej). Na jej trasie znajdą się m.in. Centrum Przesiadkowe z dworcem autobusowym i targowiskiem miejskim oraz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości.

Natomiast na linii nr 18 przebieg trasy - między nowymi osiedlami w rejonie ulic Zawadzkiej i Szmaragdowej przez centrum miasta na ul. Nowogrodzką - pozostanie bez zmian, natomiast autobusy kursować będą dwukrotnie częściej.


| red: maj, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Partia Razem krytykuje władze Białegostoku za zbyt małą liczbę kursów miejskich autobusów

17.07.2021, 16:09

Białostocka Komunikacja Miejska kursuje zbyt rzadko i nadal brakuje nocnych kursów autobusów – przedstawiciele Partii Razem krytykują działania prezydenta Białegostoku w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok