Radio Białystok | Wiadomości | Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kupiskach otrzymał Złotą Odznakę za Zasługi dla Sportu

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kupiskach otrzymał Złotą Odznakę za Zasługi dla Sportu

autor: Paweł Wądołowski

15.10.2021, 17:31, akt. 17:38

Jednym z najlepszych na świecie sędziów w zapasach jest dyrektor Szkoły Podstawowej w Kupiskach koło Łomży. Podczas Mistrzostw Świata w Oslo Karol Łebkowski dostał Złoty Gwizdek dla najlepszego sędziego 2021.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kupiskach jednym z najlepszych na świecie sędziów w zapasach - relacja Pawła Wądołowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W piątek (15.10) podczas uroczystości w Kupiskach otrzymał kolejną nagrodę - Złotą Odznakę za Zasługi dla Sportu. Jak podkreśla Karol Łebkowski, wyróżnienie w Oslo to ogromna nobilitacja. 

Dla mnie, w środowisku zapaśniczym, to jest bardzo ogromna nobilitacja. Tych nagród jest bardzo mało i to jest bardzo prestiżowe wyróżnienie. Ja to wszystko robię w czasie swojego urlopu. Dzięki wójtowi, ten urlop mogę wykorzystać wtedy, kiedy mam taką potrzebę

 - mówi Karol Łebkowski.

Obecny podczas uroczystości wójt gminy Łomża Piotr Kłys przyznał, że miał obawy, czy osoba, która tak intensywnie pracuje poza szkołą będzie dobrym dyrektorem. Jak przyznaje, przekonał się, że tak.

Na samym początku miałem trochę wątpliwości, że może być problem z organizacją szkoły, ale już po kilku kolejnych wylotach na zawody, wszystkie ustąpiły. Kiedy rozmawiam z panem Karolem widzę, że wieczorami, kiedy w pokoju hotelowym pracuje nad przygotowaniem się do zawodów, do zmagań sportowców, to jednocześnie wysyła maile do swoich nauczycieli czy pisze informacje na Librusie

- mówi wójt Piotr Kłys.

Złotą odznakę, w imieniu Ministra Sportu wręczał wiceminister Edukacji i Nauki, Dariusz Piontkowski.

Cieszę się że tacy ludzie potrafią realizować swoje pasje. Nam najczęściej wielkie wydarzenia kojarzą się z dużymi ośrodkami miejskimi, a jak się okazuje można mieszkać się w niewielkiej miejscowości, a jednocześnie być człowiekiem rozpoznawalnym, przynajmniej w niektórych dziedzinach, na całym świecie. Czuję się zaszczycony, że mogę pana dyrektora odznaczyć

- mówi Dariusz Piontkowski.

Złota Odznaka za Zasługi dla Sportu to wyróżnienie przyznawane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szkoła Podstawowa w Szczepankowie zyskała patrona i sztandar

15.10.2021, 17:16

Potrójne święto w Szkole Podstawowej w Szczepankowie koło Łomży. Placówka zyskała patrona i sztandar, oficjalnie oddana do użytku jest też nowa sala sportowa. To pełnowymiarowy obiekt, na którym można trenować wiele dyscyplin sportowych, ale służy on też do organizowania ważnych dla szkoły uroczystości.


Łomżyńscy nauczyciele odebrali nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

15.10.2021, 17:02

Blisko stu nauczycieli z Łomży odebrało dzisiaj krzyże zasługi, medale i nagrody przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


To święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów - Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2021, 06:57

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W województwie podlaskim jest około 22 tys. nauczycieli.


Nagrody i wyróżnienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej [zdjęcia]

11.10.2021, 07:06

Prawie 350 podlaskich nauczycieli otrzyma wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok