Radio Białystok | Wiadomości | Uczniowie i nauczyciele z kilku państw goszczą w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku

Uczniowie i nauczyciele z kilku państw goszczą w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

20.10.2021, 14:24, akt. 14:28

To wyjątkowe spotkanie nie tylko dlatego, że można poznać zwyczaje i kulturę innych krajów, ale przede wszystkim dlatego, że większości uczestników - mimo pandemii - udało się przyjechać do Polski.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Uczniowie i nauczyciele z kilku państw goszczą w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Uczniowie i nauczyciele z Włoch, Grecji, Rumunii i Łotwy goszczą w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku w ramach programu Erasmus Plus. W projekcie "Krok po kroku do nauczania cyfrowego" bierze też udział - tym razem on-line - Turcja.

Jak mówią koordynatorki, nauczycieli I LO  Anna Maria Grochowska i Anna Buchowska: "w Polsce będziemy tworzyć wspólnie gazetkę internetową; projekt zaczęliśmy przed pandemią i wyprzedził, to co nas później spotkało, czyli nauczanie zdalne, dlatego też próbujemy pracować w tym kierunku, bo to nauczanie zdalne w przyszłości prawdopodobnie w jakiejś formie będzie nadal obecne w naszym życiu".

Pierwsze spotkanie odbyło się w Turcji przed pandemią. Białystok jest drugim przystankiem. W planach są wizyty w pozostałych czterech krajach, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mniejszości narodowe bogactwem Europy 23.09.2021

23.09.2021, 10:21

Projekt „Mniejszości narodowe bogactwem Europy” realizowany jest od 2018 roku w ramach programu „Erasmus+”. Uczestniczą w nim uczniowie i nauczyciele z liceum białoruskiego w Hajnówce, litewskiego w Puńsku oraz białoruskiego gimnazjum w Wilnie.


Młodzież z OHP doskonaliła umiejętności kucharskie na stażu w Niemczech

17.06.2021, 18:22

Kilkunastu adeptów sztuki kulinarnej z Podlaskiego doskonaliło swoje umiejętności w Niemczech. Zagraniczny staż zawodowy dla młodych kucharzy zorganizowały Ochotnicze Hufce Pracy.


Nauka na brytyjskich uczelniach poza zasięgiem wielu polskich uczniów

24.02.2021, 16:13

Po brexicie koszty nauki na przykład w Londynie wzrosły dwu-, trzy-, a nawet czterokrotnie i nie można ich sfinansować z preferencyjnych studenckich kredytów. W związku z tym uczniowie muszą weryfikować wcześniejsze plany związane z nauką za granicą.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok