Radio Białystok | Wiadomości | W Podlaskiem rośnie liczba osób kierowanych na kwarantannę

W Podlaskiem rośnie liczba osób kierowanych na kwarantannę

autor: Ryszard Minko

27.01.2022, 12:07, akt. 14:27

Co setny mieszkaniec województwa podlaskiego obecnie przebywa na kwarantannie. Liczba osób kierowanych na przymusowy pobyt w domu rośnie z każdym dniem, w czwartek (27.01) w całej Polsce dotyczy to ponad miliona osób.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak wynika z informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, przymusowy pobyt w domu z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem dotyczy nieco ponad 21 tysięcy mieszkańców Podlaskiego. To o 2 tysiące osób więcej niż dwa dni temu i 8 razy więcej niż na początku roku, kiedy to na kwarantannie przebywało prawie 2600 osób.

Co ważne obecnie kwarantanna trwa nie 10, ale 7 dni. Nie zmieniły się natomiast zasady samej kwarantanny, czyli w jej trakcie nie można opuszczać domu nawet na spacery z psem. W przypadku niepokojących objawów choroby, powinniśmy skontaktować się z lekarzem, który w pierwszej kolejności udzieli teleporady. Z obowiązkowej kwarantanny zwolnione są tylko osoby w pełni zaszczepione oraz ozdrowieńcy, ale tylko w sytuacji kontaktu z przypadkową osobą zakażoną. W sytuacji, kiedy trafiamy na kwarantannę z powodu zakażenia osoby mieszkającej razem z nami, z kwarantanny zwalnia jedynie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szymon Bielonko

25.01.2022, 08:20

"Na pewno zderzymy się z niezadowoleniem innych pacjentów, mimo stawania na głowie, to pewne przypadki będą musiały poczekać. Na drugi plan zejdą bilanse, na drugi plan zejdą zaświadczenia różnej maści, które w tym momencie będą musiały poczekać" - mówi Szymon Bielonko.


W UDSK w Białymstoku przybywa zakażonych koronawirusem

24.01.2022, 16:11

Gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem w dziecięcym szpitalu klinicznym w Białymstoku. Codziennie trafia tam kilkanaścioro pacjentów, u których stwierdzane jest zakażenie.


W ponad 120 szkołach w regionie wprowadzono częściowe nauczanie zdalne

20.01.2022, 14:54

Z powodu kontaktu z zakażonymi prawie 5,5 tysiąca uczniów w Podlaskiem trafiło na kwarantannę. To pięciokrotnie więcej niż przed tygodniem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok