Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna zatrzymała kurierów nielegalnych migrantów

Straż Graniczna zatrzymała kurierów nielegalnych migrantów

16.08.2022, 11:55, akt. 12:08

Pięciu tzw. kurierów nielegalnych imigrantów zatrzymali w pobliżu granicy z Litwą i Białorusią funkcjonariusze SG w województwie podlaskim. To obywatele Ukrainy, Mołdawii i Turcji, którzy łącznie przewozili siedemnastu nielegalnych imigrantów.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Jak poinformował we wtorek (16.08) Podlaski Oddział SG, trzy próby miały miejsce na granicy z Litwą, czyli na wewnętrznej granicy UE.

W miejscowości Grzybina (gmina Wiżajny) funkcjonariusze z placówki w Gołdapi (Warmińsko-Mazurski Oddział SG) zatrzymali do kontroli opla na polskich numerach rejestracyjnych, w którym dwóch Ukraińców przewoziło pięciu obywateli Afganistanu.

W Poćkunach, gdzie akcję przeprowadzili pogranicznicy z Sejn razem z policją, mercedesem na ukraińskich numerach kierował kolejny Ukrainiec, który wiózł czterech Afgańczyków.

W Rutce-Tartak zatrzymano obywatela Turcji przewożącego w fordzie pięciu Irańczyków.Kuriera zatrzymano też na granicy z Białorusią. Funkcjonariusze z placówki SG w Szudziałowie skontrolowali samochód, którym kierował Mołdawianin; okazało się, że odebrał on trzech Syryjczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.


- Wszyscy przewożeni cudzoziemcy nie mieli przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju - podała SG.


Jak wynika ze statystyk Podlaskiego Oddziału SG, w tym roku jego funkcjonariusze zatrzymali 203 tzw. kurierów, czyli osoby podejrzane o pomocnictwo przy nielegalnym przekroczeniu granicy.

133 przypadki dotyczyły granicy z Białorusią, 70 odcinka granicy polsko-litewskiej.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Z Egiptu, Syrii i Iran - trzynastu cudzoziemców chciało nielegalnie dostać się do Polski

16.08.2022, 10:01

Trzynastu cudzoziemców próbowało w poniedziałek (15.08) nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Egiptu, Syrii i Iranu - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.


Kolejni migranci usiłowali się przedostać z Białorusi do Polski

15.08.2022, 09:32

16 kolejnych migrantów usiłowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.


SG: 15 cudzoziemców próbowało nielegalnie przedostać się do Polski z Białorusi

14.08.2022, 10:04

15 kolejnych migrantów próbowało w sobotę dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi – podała w niedzielę (14.08) na Twitterze Straż Graniczna. Byli to m.in. obywatele Konga i Liberii.


Na Suwalszczyźnie strażnicy graniczni zatrzymują coraz więcej kurierów, którzy nielegalnie przewożą cudzoziemców

3.08.2022, 13:15

Straż Graniczna zatrzymuje coraz więcej tzw. kurierów, którzy nielegalnie przewożą cudzoziemców przez polsko-litewską granicę. W tym roku zatrzymano już 54 osoby, czyli o jedną więcej niż w całym ubiegłym roku.


Na granicy z Litwą zatrzymano kolejnych kurierów i imigrantów

2.08.2022, 16:56

Straż Graniczna zatrzymała dwóch kolejnych tzw. kurierów, którzy przewozili imigrantów z Litwy do Polski. Kierowcy - pochodzący z Ukrainy - przewozili łącznie trzynaście osób - obywateli Tadżykistanu i Iranu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok