Radio Białystok | Wiadomości | Na granicy z Litwą zatrzymano kolejnych kurierów i imigrantów

Na granicy z Litwą zatrzymano kolejnych kurierów i imigrantów

2.08.2022, 16:56, akt. 17:06

Straż Graniczna zatrzymała dwóch kolejnych tzw. kurierów, którzy przewozili imigrantów z Litwy do Polski. Kierowcy - pochodzący z Ukrainy - przewozili łącznie trzynaście osób - obywateli Tadżykistanu i Iranu.

źródło: Twitter Straży Granicznej
źródło: Twitter Straży Granicznej


Patrol Straży Granicznej z placówki w Rutce-Tartak zatrzymał do kontroli w Budzisku dwa samochody na polskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że kierowcami są Ukraińcy przewożący innych cudzoziemców, którzy nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających do legalnego wjazdu i pobytu w Polsce.W jednym z aut jechało sześciu obywateli Tadżykistanu i Irańczyk, w drugim sześciu obywateli Iranu.


- W trakcie kontroli ustalono, że obcokrajowcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski, a wcześniej z Białorusi na Litwę - poinformowała we wtorek (02.08) kpt Krystyna Jakimik-Jarosz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


Wszyscy zostali zatrzymani i pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak. Zwykle w takich sytuacjach zatrzymanie imigrantów kończy się procedurą readmisji, czyli przekazaniem ich stronie litewskiej.

Dwaj kierowcy podejrzani są o pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy - grozi im do 8 lat więzienia.

Z danych Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wynika, że od początku roku na granicy Polski z Litwą zatrzymano prawie trzystu imigrantów, którzy z Białorusi dostali się na Litwę i z tego kraju przekroczyli granicę.

źródło: Opr. na podst. PAP | red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rzeczniczka SG: przęsła zapory na granicy z Białorusią ustawione są już na całej długości

2.08.2022, 15:43

Przęsła zapory na granicy polsko-białoruskiej ustawione są już na całej długości. Trwają odbiory techniczne i prace wykończeniowe. Montowana jest też bariera elektroniczna - poinformowała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej por. Anna Michalska.


21 cudzoziemców próbowało przedostać się do Polski

2.08.2022, 08:45

21 cudzoziemców próbowało w poniedziałek (1.07) nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Libanu, Ugandy i Gwinei. Do tych prób doszło na rozlewiskach granicznych rzek – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok