Radio Białystok | Wiadomości | 21 cudzoziemców próbowało przedostać się do Polski

21 cudzoziemców próbowało przedostać się do Polski

2.08.2022, 08:45, akt. 08:47

21 cudzoziemców próbowało w poniedziałek (1.07) nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Libanu, Ugandy i Gwinei. Do tych prób doszło na rozlewiskach granicznych rzek – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.

źródło: SG
źródło: SG


Jak poinformowała SG we wtorek na Twitterze, nielegalni imigranci przekroczyli granicę w rozlewiskach rzek; siedemnaście osób na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka w Białowieży, pozostałe próby miały miejsce w okolicach Michałowa i Nowego Dworu.

Kończą się odbiory techniczne ostatnich elementów stalowej zapory o wysokości pięciu metrów, zbudowanej na długości 186 km granicy z Białorusią. Na już ukończonych i odebranych odcinkach tego ogrodzenia, prowadzone są prace związane z instalacją tzw. bariery elektronicznej, czyli systemu kamer i detektorów. Mają być zakończone do połowy września.

Z końcem czerwca przestały obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach przy granicy z Białorusią w woj. podlaskim i lubelskim. Wprowadzono je w związku z kryzysem migracyjnym, potem tłumaczono je również koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w związku z budową zapory inżynieryjnej. Weszły one w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego rozporządzenia, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem obowiązuje – wydany przez wojewodę – zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Zakaz obowiązuje w całym województwie z wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Gruzin przewoził z Litwy do Polski dziewiętnastu nielegalnych imigrantów

1.08.2022, 18:50

Dziewiętnastu nielegalnych imigrantów przewoził z Litwy do Polski gruziński kierowca, zatrzymany do kontroli drogowej w Burbiszkach przez wspólny patrol Straży Granicznej i policji. W busie jechało czternastu obywateli Iranu i pięcioro Afganistanu; w ramach readmisji przekazani zostali stronie litewskiej.


34 cudzoziemców próbowało w niedzielę przedostać się z Białorusi do Polski

1.08.2022, 09:03

34 cudzoziemców próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski - podała w poniedziałek (01.08) rano Straż Graniczna. Zatrzymano też kolejnego kuriera przewożącego osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę.


52 osoby próbowały w piątek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

30.07.2022, 10:25

52 cudzoziemców próbowało w piątek nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Angoli i Wybrzeża Kości Słoniowej. Wszystkie te osoby zatrzymano – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok