Radio Białystok | Wiadomości | Adrian Siemieniec: To bardzo dotkliwa porażka

Adrian Siemieniec: To bardzo dotkliwa porażka

12.05.2023, 23:11, akt. 13.05.2023, 00:38

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali aż 1:5 (1:1) wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa. Żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 15. minucie po golu Marca Guala, a potem strzelali tylko zawodnicy ze stolicy.

Adrian Siemieniec: Chciałbym przeprosić naszych kibiców

Na samym początku chciałbym pogratulować Legii zwycięstwa i przeprosić naszych kibiców, bo to bardzo dotkliwa porażka. Oczywiście nie tak sobie to wyobrażaliśmy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny był to dla nich mecz. Naprawdę chcieliśmy zrobić wszystko, żeby dać im tę radość, żeby dać im tę dumę. I myślę że ta pierwsza połowa o tym świadczyła. Niestety skończyło się dużym rozczarowaniem, bólem i zawodem. Jest nam z tym źle, ale taki jest sport. To jest trudna porażka, ale musimy to w głowach przezwyciężyć. Najlepszą odpowiedzią jest kolejny mecz u siebie z Cracovią. Tam musimy pokazać tę złość i to, że chcemy jak najszybciej zmazać plamę

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Kosta Runjaic: Chcieliśmy pokazać się z lepszej strony

Po meczu z Pogonią (porażka 1:2 - PAP) chcieliśmy pokazać się z lepszej strony. Skupialiśmy się na tym przez cały tydzień. Widać było po porażce w Szczecinie gniew w zespole, koncentrację i to przekuliśmy w pozytywną energię i niezłą grę, czego efekty było widać na boisku. Wiedzieliśmy, że Jagiellonia jest groźna w ofensywie. Ma najlepszego strzelca w lidze i  straciliśmy gola, który był zupełnie niepotrzebny. Zachowywaliśmy jednak spokój, zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, a w drugiej  odsłonie zagraliśmy naprawdę dobrze, nawet fantastycznie

- powiedział po meczu trener Legii Warszawa Kosta Runjaic.

Marc Gual odchodzi z Jagiellonii do Legii Warszawa

11.05.2023, 18:06

Hiszpan Marc Gual z Jagiellonii Białystok, najlepszy obecnie strzelec polskiej ekstraklasy, od nowego sezonu będzie piłkarzem Legii - poinformował trener warszawskiego klubu Kosta Runjaic.

Karny, gra w osłabieniu - Jagiellonia remisuje ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

5.05.2023, 19:58

Jagiellonia Białystok zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Gola dla gości przed przerwą strzelił Yeboah, a w drugiej połowie wyrównał z rzutu karnego Marc Gual.