Radio Białystok | Wiadomości | Andrzej Adamczyk: Bezpieczne powinny być wszystkie drogi, nie tylko autostrady

Andrzej Adamczyk: Bezpieczne powinny być wszystkie drogi, nie tylko autostrady

autor: Paweł Wądołowski

1.06.2023, 12:36, akt. 12:41

Bezpieczne powinny być wszystkie drogi, nie tylko autostrady, czy drogi ekspresowe. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w drogi lokalne - mówił w Strzeszewie w gminie Śniadowo minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Minister podkreślał, że dzięki temu spada liczba ofiar wypadków drogowych. 


Szczególnie tych wypadków z ofiarami śmiertelnymi. Bo rok 2022 to poniżej 2000 ofiar śmiertelnych. To oczywiście bardzo duża liczba, ale przypomnę, że 2015 roku było to dużo więcej niż 3000 ofiar śmiertelnych wypadków na drogach. A te zmodernizowane są bezpieczne i wygodne - mówił Andrzej Adamczyk.


Andrzej Adamczyk oglądał zmodernizowaną w lipcu ubiegłego roku drogę, która chociaż jest drogą lokalną, to jest na niej bardzo duże natężenie ruchu. Jak tłumaczył starosta łomżyński Lech Szabłowski, wynika to z jej położenia.


To jest bardzo istotna droga, dlatego że ona łączy drogę krajową S8 Warszawa-Białystok z drogą wojewódzką nr 677 w Śniadowie, ale dalej jest krótkie połączenia do drogi Via Baltica. Droga łącząca dwie miejscowości: Śniadowo i Szumowo, a także dwa powiaty: łomżyński i zambrowski. Jest wykorzystywana przez mieszkańców miejscowości leżących wzdłuż tej drogi, ale również przez kierowców praktycznie z całej Polski jadących w kierunku granicy czy na Mazury - mówi starosta Lech Szabłowski.


Przed zakończeniem modernizacji droga miała węższą i zniszczoną nawierzchnię. Teraz ma ona 6 metrów szerokości i utwardzone pobocza.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Czy zakaz wyprzedzania się ciężarówek na autostradach to dobry pomysł? Jest projekt ustawy

18.05.2023, 17:28

To może być rewolucyjna zmiana zasad, które obowiązują na drogach ekspresowych i autostradach. Rząd przyjął projekt ustawy, która zakazuje wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarowe na takich drogach.


Trasa S61 na odcinku Suwałki-Budzisko już otwarta

22.12.2022, 09:45

W czwartek (22.12) otwarto 24-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej Via Baltica z Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku. To droga ważna dla ruchu cywilnego, ale też o znaczeniu militarnym - mówili minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister transportu i komunikacji Litwy Marius Skuodis.


Po kilkudziesięciu latach oczekiwania mieszkańcy dwóch wsi w powiecie łomżyńskim mają asfaltową drogę

13.09.2022, 19:40

Na tę drogę okoliczni mieszkańcy czekali kilkadziesiąt lat. Sześciometrowej szerokości asfalt połączył Guty (gm. Piątnica) i Kokoszki (gm. Wizna).

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok