Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy radni PiS apelują do prezydenta miasta o budowę aktywnych przejść dla pieszych

Białostoccy radni PiS apelują do prezydenta miasta o budowę aktywnych przejść dla pieszych

autor: Marcin Gliński

25.11.2023, 12:45, akt. 12:51

Chcą, aby na ulicach Białegostoku było bezpieczniej. Białostoccy radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta miasta o budowę sześciu aktywnych przejść dla pieszych.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Jak mówi radny Henryk Dębowski, takie przejścia są potrzebne w miejscach, w których często dochodzi do wypadków - chodzi m.in. o przejście dla pieszych na ulicy Świętokrzyskiej przy II Liceum Ogólnokształcącym. 


Tutaj na przejściu doszło do śmiertelnego wypadku. Pieszy zginął na miejscu. Chcielibyśmy, aby takich sytuacji nie było w Białymstoku, aby się takie sytuacje nie powtarzały. Kierujemy do pana prezydenta interpelację z wnioskiem o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na rok 2024 na budowę aktywnych przejść dla pieszych w Białymstoku - mówi Henryk Dębowski.


Radny Paweł Myszkowski dodaje, że budowa aktywnych przejść dla pieszych poprawi bezpieczeństwo przechodniów i kierowców. 


Takie rozwiązanie powinno stać się w mieście standardem. Aktywne przejścia dla pieszych powinny być budowane szczególnie w takich miejscach, gdzie przejście dla pieszych jest z dala od skrzyżowania, gdzieś w środku dłuższej arterii komunikacyjnej. Aktywne przejście dla pieszych składa się z czujników ruchu i kamer. To są kluczowe elementy techniczne, dlatego, że kiedy pieszy znajdzie się w strefie bezpośrednio przed przejściem, to przejście ożywa. Włącza się sygnalizacja świetlna, ale też sygnalizacja dźwiękowa - mówi radny Paweł Myszkowski.


Białostoccy radni PiS chcą, by takie rozwiązanie było nie tylko na ulicy Świętokrzyskiej, ale też m.in. na Alei Józefa Piłsudskiego, na ulicy Piastowskiej i Kaczorowskiego.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Suwałkach pojawiły się wymalowane na czerwono przejścia dla pieszych

8.11.2023, 12:41

Montowane są też sygnalizatory wibracyjne dla osób niedowidzących.


Rozpoczął się proces kobiety, która na przejściu dla pieszych potrąciła 6-latka

21.09.2023, 07:46

Zdaniem prokuratury umyślnie naruszyła przepisy, w efekcie czego potrąciła chłopca na przejściu dla pieszych. Ona sama twierdzi, że dziecko wybiegło jej pod koła. Przed białostockim sądem rozpoczął się proces 22-latki oskarżonej o spowodowanie wypadku, w którym ciężko ranny został sześcioletni Białorusin.


Na niebezpiecznym przejściu przy Szkole Podstawowej w Sztabinie jest osoba przeprowadzająca pieszych

6.04.2023, 07:23

Na przejściu przy Szkole Podstawowej w Sztabinie powinno być już bezpieczniej. Jest tam osoba przeprowadzająca pieszych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok