Radio Białystok | Wiadomości | Minister z województwa podlaskiego. Stefan Krajewski odebrał nominację
Stefan Krajewski, podlaski poseł PSL, został nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. W czwartek (24.07) odebrał nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Do tej pory zajmował stanowisko wiceministra.
Stefan Krajewski awansował po rekonstrukcji rządu. Po wyjściu z pałacu prezydenckiego dziękował Donaldowi Tuskowi za zaufanie.
Bardzo serdecznie dziękuję panu premierowi za powołanie. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali w tym czasie, dziękuję oczywiście panu ministrowi Czesławowi Siekierskiemu za 18 wspólnych miesięcy. To był bardzo dobry czas. Czas współpracy, ale też czas nauki - mówił Krajewski.
Zapowiedział, że będzie się starał doprowadzić do umocnienia polskiego rolnictwa.
Będę szukać oczywiście pieniędzy. Bo to jest najważniejsze. I w budżecie krajowym, i w budżecie europejskim, po to, by nasze rolnictwo było silną marką, tak jak to się dzieje. Ale jeszcze jest potencjał rozwojowy i to będziemy robić. Oczywiście na wystąpienie dotyczące już konkretnych rozwiązań i wizji, misji będzie czas - dodał Krajewski.
Stefan Krajewski w Sejmie jest już drugą kadencję. Wcześniej był członkiem zarządu województwa podlaskiego, radnym powiatu zambrowskiego, a także dyrektorem Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi zostanie podlaski poseł PSL Stefan Krajewski - ogłosił w środę (23.07) premier Donald Tusk, podczas przedstawienia swojego gabinetu po rekonstrukcji.
Wprowadzanie przepisów prawa powinno mieć zdroworozsądkowy charakter - przekonywał podczas konferencji prasowej w Szepietowie wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski. Chodzi o wyznaczenie w sierpniu dziennej daty obowiązywania nowych norm zawartości acetamipirydu w owocach.
- To nie było wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska, tylko rządu koalicji partii demokratycznej, która realizuje swój program wyborczy - mówi Stefan Krajewski.