Radio Białystok | Wiadomości | Dwóch laureatów nagrody im. Wiesława Kazaneckiego

Dwóch laureatów nagrody im. Wiesława Kazaneckiego

2.03.2012, 20:19, akt. 20:19

Wręczono doroczną nagrodę literacką im. Wiesława Kazaneckiego, na zdj. laureaci - Jan Kamiński i Michał Androsiuk, fot. Katarzyna J. Cichoń
Wręczono doroczną nagrodę literacką im. Wiesława Kazaneckiego, na zdj. laureaci - Jan Kamiński i Michał Androsiuk, fot. Katarzyna J. Cichoń

Dwóch autorów - Michał Androsiuk i Jan Kamiński - zostali laureatami tegorocznej nagrody im. Wiesława Kazaneckiego.

Decyzję jury ogłoszono na uroczystej gali w Centrum Zamenhofa w Białymstoku.

Michał Androsiuk jest autorem powieści "Biały Koń", a Jan Kamiński został doceniony za powieść "Książka meldunkowa".

Galeria zdjęć

"Białego konia" Michała Androsiuka wyróżniono za "magiczną przypowieść z miasteczka, dzięki której mieszkańcy zyskują imię i pamięć".

Nagroda dla Jana Kamińskiego za "Książkę meldunkową" nie była dla nikogo zaskoczeniem. Członkowie kapituły wielokrotnie podkreślali, że była to powieść oczekiwana przez wiele lat.

Wśród nominowanych książek były także w tym roku "Śladami twoich stóp" Kamili Przychodzień, "Samosiejki" Teresy Radziewicz oraz "Kulki rtęci" Wojciecha Roszkowskiego. Zwyciężyła proza.

Nagroda im. Wiesława Kazaneckiego jest największym wyróżnieniem literackim w Białymstoku, przyznawanym od 21 lat. (kjs)

Zobacz też:
Dziś wręczenie nagrody Kazaneckiego. Na razie bez statuetki
Znamy nominowanych do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego
Ignacy Karpowicz i Jan Leończuk laureatami Nagrody Kazaneckiego


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei




ZNAJDŹ NAS


















źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok