Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dworzec w Suwałkach pozostanie w obecnym miejscu. Ciekawe tylko, na jak długo - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Dworzec w Suwałkach pozostanie w obecnym miejscu. Ciekawe tylko, na jak długo - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

28.05.2018, 14:33, akt. 14:44

Najpierw podlegająca samorządowym władzom województwa spółka PKS Nova podjęła bulwersującą decyzję o przeniesieniu poczekalni i kas biletowych z suwalskiego dworca do pobliskiego małego budyneczku, a w miniony piątek oznajmiła światu, że wraca w poprzednie miejsce. I to ma być wielki sukces.

Dworzec PKS w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska
Dworzec PKS w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska

felieton Tomasza Kubaszewskiego

Wielka łaskawość spotkała mieszkańców Suwałk ze strony marszałka województwa Jerzego Leszczyńskiego i prezesa spółki PKS Nova Cezarego Sieradzkiego. Dzięki ich roztropności i zaangażowaniu pasażerowie nie będą musieli mdleć w zatłoczonej poczekalni i załatwiać potrzeb fizjologicznych w krzakach.

Żeby to zakomunikować, zwołali w miniony piątek w Suwałkach specjalną konferencję prasową, czyli, jak mniemam, specjalnie przyjechali z Białegostoku.

Niestety, na wysokości zadania nie stanęli dziennikarze, bo nie docenili wielkiego sukcesu i, co tu kryć, epokowego wydarzenia. A jego istota sprowadza się do tego, że w XXI wieku w 70-tysięcznym mieście, drugim pod względem wielkości w województwie podlaskim, będzie funkcjonował w miarę normalnym dworzec PKS. Dziennikarze pytali zaś, jak to w ogóle możliwe, że ktoś chciał ten dworzec zlikwidować? Albo - po co było łączyć działające w regionie PKS-y w jedną firmę, skoro ten suwalski dobrze sobie radził i nikomu nawet do głowy wówczas nie przychodziło, by pozbywać się dworców z Suwałk czy Augustowa.

Jak sądzę, mało kto dostrzega dalekowzroczność polityków z Polskiego Stronnictwa Ludowego, którym to, co się do tej pory rzekło zawdzięczamy. Bo przecież ich wizja wykracza zapewne poza zbudowanie nowego dworca w Białymstoku, sprzedaż tychże w innych miastach, zabieranie z Suwałk autobusów i likwidację połączeń. No gdzież taki choćby polityk, jak suwalski radny PSL Cezary Cieślukowski by na to pozwolił? Szczególnie w czasach, gdy stracił prawo jazdy i musi się jakoś przemieszczać.

Nie zapominajmy również, że za tym wszystkim stoi były marszałek województwa, a obecnie poseł Mieczysław Baszko, który niedawno barwy PSL zamienił na Porozumienie Jarosława Gowina. Baszko stwierdził publicznie, że jak projekt połączenia PKS-ów się nie uda, złoży poselski mandat. Nie bardzo wiadomo jednak, czy pomysł na pozbawianie dworców największych miast należy zaliczyć do kategorii "nie udało się", czy też nie. A poza tym, to poseł mówił to jak należał do PSL, a nie do Porozumienia.

No i najważniejsze - po wielkich targach dworzec w Suwałkach pozostanie jednak na obecnym miejscu. Ciekawe tylko, na jak długo.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Przydałaby się dobra zmiana bis - felieton Tomasza Kubaszewskiego

21.05.2018, 09:33

Odnoszę coraz bardziej nieodparte wrażenie, że głośna sprawa licznych nieprawidłowości w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach rozejdzie się po kościach. Dlatego, że - to drugie nieodparte wrażenie - dobra zmiana w naszych organach ścigania nie przecięła niestety wszystkich mniej lub bardziej formalnych powiązań, układów czy zależności.


Miliony euro wrócą do Brukseli? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

14.05.2018, 09:15

Otrzymaliśmy już drugie ostrzeżenie. To znaczy nie my, lecz władze województwa podlaskiego, które wywodzą się z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej.


Jakie szkoły kończyli aktywiści KOD-u? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

7.05.2018, 09:35

W Suwałkach aktywiści Komitetu Obrony Demokracji pojawiają się już nie tylko przy okazji głośnego procesu tych, którzy zakłócili przebieg otwarcia wystawy w Archiwum Państwowym.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Legion" Elżbiety Cherezińskiej

fot. Krzysztof Pochodowicz
18.09.2019, 10:24, akt. 14:57

Na suwalskim wysypisku przybywa śmieci

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok