Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Drużyna 4LC pokonała w finale Prezesów i wygrała turniej gier komputerowych ACE Lan w Augustowie

Drużyna 4LC pokonała w finale Prezesów i wygrała turniej gier komputerowych ACE Lan w Augustowie

autor: Marcin Kapuściński

18.06.2018, 10:45, akt. 11:06

Wirtualne zmagania trwały w Augustowskim Centrum Edukacyjnym przez kilka dni i przyciągnęły kilkudziesięciu miłośników cyberświata z całego regionu.

fot. Adam Janczewski
fot. Adam Janczewski

Turniej ACE Lan zakończył się pojedynkiem w grę Counter Strike. Jakub Arcimowicz z drużyny Borowiki zapewnia, że zasady są proste. Nim się je jednak zrozumie, trzeba zarwać kilka nocy. 

- Zasada jest taka, że jest strona broniąca i atakująca. Żeby wygrać trzeba zlikwidować przeciwników lub zdetonować bombę. Gra się pięć osób na pięciu po kilkadziesiąt minut, Złożyłem drużynę z kolegami z okolicy i przyjechaliśmy wygrać turniej. Trenowałem głównie wieczorami 

– mówi pochodzący z Lipska nastolatek. Młodzi miłośnicy gier zbierali się w Augustowie już wcześniej, ale tym razem turniej po raz pierwszy zorganizowało Augustowskie Centrum Edukacyjne. Dzięki temu pojawili się sponsorzy, którzy zapewnili sprzęt, nagrody, oraz pizzę, którą serwowano w czasie gry. Nauczycielka z ACE Katarzyna Magdziarek tłumaczy, że dzięki takim turniejom można zmienić stosunek młodych ludzi do gier komputerowych. 

- Chcemy pokazać, że e-sport może być konkurencją dla sportu klasycznego. Gracze muszą współpracować, stosować taktykę i zachowywać zasady fair play. Dzięki temu możemy przypomnieć, że granie to nie tylko siedzenie w domu i we własnym świecie, ale też wspólna zabawa łącząca ludzi z podobnymi pasjami 

- mówi. W czasie ACE Lan odbyły się również zmagania w League of Legends. Rywalizację wygrała drużyna Etanol Brothers, która w finale pokonała Tobiki Gaming.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Turnej gier komputerowych w Augustowie

15.06.2018, 11:27

Zarywają noce i całe godziny spędzają przed monitorami komputerów. W wirtualnej rzeczywistości spotykają się z ludzi z całego świata.


Turniej gier komputerowych ACE Lan w Augustowskim Centrum Edukacyjne

13.06.2018, 10:50

To nie tylko zabawa, ale przede wszystkim nauka gry zespołowej, logicznego myślenia i planowania strategicznego. Już dziś (13.06) w Augustowskim Centrum Edukacyjnym rozpoczyna się turniej gier komputerowych ACE Lan.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


fot: Archiwum
3.04.2020, 13:37, akt. 5.04.2020, 07:39

Zdarzyło się w tygodniu


fot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatki
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok