Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Mikołajewo. Dzień Otwarty Towarzystwa opieki nad Zwierzętami

Mikołajewo. Dzień Otwarty Towarzystwa opieki nad Zwierzętami

autor: Iza Kosakowska

18.06.2018, 11:21, akt. 11:32

Do włączania się w pomaganie bezdomnym czworonogom, zachęcało w niedzielę (17.06) Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. W Mikołajewie na Suwalszczyźnie odbył się Dzień Otwarty.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Uczestnicy mogli spotkać się z psią behawiorystką, zrobić zakupy na bazarku i wysłuchać wykładu miłośniczek zwierząt. Wszystko po to, żeby pomoc zwierzętom, zachęcić ludzi do wolontariatu w schroniskach w Sejnach i Żarnowie pod Augustowem i do adopcji bezdomnych psów. Problem bezdomności zwierząt w naszym regionie jest ogromny, informuje szefowa Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział w Suwałkach Krystyna Chilińska. 


Potrzebne jest rozwiązanie systemowe. Chodzi m.in. o sterylizację i kastrację zwierząt. Niezrozumiałe jest, że w regionie istnieją tylko schroniska prywatne, a nie ma schroniska miejskiego, zauważa. W miejscach, gdzie mieszkają bezdomne psy, potrzebna jest także stała pomoc. 


W schronisku Sonieczkowo w Żarnowie pod Augustowem na stałe przebywa ponad 400 psów. Wolontariuszy, którzy wychodzą w każdą sobotę z psami na spacer jest wciąż za mało. Pełnią oni także, bardzo ważną rolę. Ich zadaniem jest także fotografowanie i umieszczanie w sieci informacji o psach gotowych do adopcji. Dzięki temu, bezdomne czworonogi mają szansę na dom i rodzinę. 


Schronisko wciąż prowadzi także zbiórkę na zakup kojców. Był to pierwszy, ale nie ostatni „Dzień Otwarty” Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Organizatorzy już zapowiadają kolejne akcje, dzięki którym poprawi się los bezdomnych zwierząt. 


Z kolei w Suwałkach nad Zalewem Arkadia, także w niedziele (17.06) odbył się „Bieg na 4-łapy”. To impreza zorganizowana przez Fundację Zwierzęta Niczyje i Kierunek Ultra. Bieg wokół zalewu miał zwrócić uwagę na problem bezdomności zwierząt oraz porzuceń, szczególnie w sezonie letnim.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Kibice Wigier pomogą czworonogom ze schroniska w Żarnowie

19.11.2016, 08:17

"Pomysł na zbiórkę narodził się, kiedy kibice zaczęli jeździć do schroniska jako wolontariusze" - wyjaśnia Karol Michałowski.


Suwałki: Potrącony pies bez pomocy?

12.11.2013, 12:19

To było niehumanitarne traktowanie rannego zwierzęcia - mówi jedna z naszych słuchaczek w Suwałkach, skarżąc się na działania schroniska"Sianożęć ". Pani Paulina znalazła przy ulicy Sejneńskiej rannego psa.


Region: Rodzina na wakacje, pies do lasu

22.06.2013, 10:02

Lato to trudny czas dla czworonogów. Wiele z nich zostaje wyrzuconych do lasu czy przy drogach, bo właściciele wybierają się na urlop lub chcą pozbyć się psa lub kota, który przestał cieszyć a zaczął przeszkadzać.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok