Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Mieszkańcy Augustowa chcą zmian przy konstruowaniu budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Augustowa chcą zmian przy konstruowaniu budżetu obywatelskiego

autor: Marta Sołtys

12.07.2018, 10:33, akt. 10:44

Tylko 10 osób popierających projekt, dodatkowa urna do głosowania na miejskiej pływalni, bezpieczniejszy system głosowania oraz możliwość zgłaszania koncertów i imprez okolicznościowych.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Takich zmian w Augustowskim Budżecie Obywatelskim oczekują mieszkańcy miasta. Swoje propozycje mogli zgłaszać w ankiecie internetowej oraz podczas konsultacji społecznych. Michał Kotarski z Urzędu Miasta w Augustowie zapewnia, że zmiany ułatwią głosowanie oraz zachęcą do zgłaszania własnych projektów. 

Będziemy pracować na innym systemie, ale głosowanie będzie przebiegało tak samo poprzez wpisanie numeru PESEL. System będzie umożliwiał wrzucenie filmu promującego przez wnioskodawcę. Oprócz tego będzie można zobaczyć na mapie, gdzie się znajduje dany projekt. Mieszkańcy wskazali, że 25 podpisów będzie to za dużo do zebrania, w związku z wejściem w życie RODO i będzie trzeba zbierać dodatkowe klauzury od danego mieszkańca. 

W tym roku będzie to już 4 edycja Budżetu Obywatelskiego. Doświadczenia z poprzednich lat oraz rozporządzenie o ochronie danych osobowych wymusiły zmiany. Przewodniczący rady miasta — Filip Chodkiewicz zapewnia, że nowy regulamin Budżetu Obywatelskiego został z mieszkańcami dokładnie omówiony. 

Konsultacje z mieszkańcami już się odbyły i się zakończyły. Był również szereg spotkań, które radni odbywali w swoich okręgach wyborczych, w których niektóre projekty z Budżetu Obywatelskiego były realizowane. Myślę, że Urząd Miasta bardzo szybko przedstawi ostateczny projekt Budżetu Obywatelskiego, nad którym radni będą mogli się pochylić na Komisji Rozwoju, a później go przegłosować na Sesji Rady Miejskiej. Liczę, że to będzie jeszcze w przeciągu tych wakacji.

Augustowski Budżet Obywatelski to w tym roku 500 tysięcy złotych.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Sejn znowu nie dostał absolutorium za wykonanie budżetu

29.06.2018, 19:23

Burmistrz Sejn Arkadiusz Nowalski nie otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 roku. Choć za udzieleniem absolutorium głosowało siedmiu radnych, to zabrakło jednego głosu, aby była to wymagana większość bezwzględna.


Jeden głos zadecydował o udzieleniu absolutorium burmistrzowi Augustowa

27.06.2018, 09:54

Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja, w której radni spierali się nie tylko o wykonanie ubiegłorocznego budżetu, ale również o obecną sytuację w mieście.

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowiczfot. Areta Topornicka
4.06.2020, 11:48, akt. 12:02

Czy to było zabójstwo w samoobronie?fot. Sylwia Krassowska
4.06.2020, 12:06, akt. 12:07

Suwalskie wędzonkiźródło: stock.adobe.com
2.06.2020, 11:48, akt. 18:06

Augustowska policja ruszyła nad wodę

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok