Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Przygnieciony drzewem mieszkaniec gminy Płaska, prawdopodobnie zginął od razu

Przygnieciony drzewem mieszkaniec gminy Płaska, prawdopodobnie zginął od razu

autor: Marta Sołtys

20.07.2018, 06:05, akt. 10:31

57-letni mieszkaniec gminy Płaska, który został odnaleziony w środę (18.07) we wsi Rubcowo, zginął poprzedniego wieczoru.

Fotolia.com
Fotolia.com

We wtorek (17.07) nad gminą przeszła gwałtowna burza, która łamała drzewa. Jedno z nich przygniotło mężczyznę. Prokurator Rejonowy w Augustowie Tomasz Milanowski mówi, że ze wstępnych oględzin wynika, że poszkodowany zmarł od razu. 

W miejscowości Rubcowo ujawniono zwłoki mężczyzny przygniecione przewróconym drzewem. Ze wstępnych oględzin wynika, że przyczyną zgonu był uraz wielonarządowy. Stan trzeźwości będzie można stwierdzić dopiero po przeprowadzeniu badań krwi na zawartość alkoholu. 

Informację o człowieku, który znajduje się pod powalonym drzewem, policja otrzymała w środę (18.07) dopiero około południa. Przybyli na miejsce funkcjonariusze i prokurator dokonali wstępnych oględzin i przesłuchali okolicznych mieszkańców. Lekarz stwierdził zgon. 

Mężczyzna poprzedniego wieczoru wyszedł do sąsiada i nie wrócił. Ponieważ brat zaniepokoił się jego niepowrotem do domu, razem z sąsiadem zaczęli go szukać następnego dnia. Na pobliskiej łące przylegającej do lasu znaleźli jego zwłoki. 

Na dzisiaj(20.07) zaplanowana jest sekcja zwłok, która ma oficjalnie potwierdzić przyczynę śmierci mężczyzny.

| red: mik, rbon

ZOBACZ TEŻ:


Dwie nowe remizy strażackie powstały w gminach Lipsk i Płaska

24.06.2018, 14:03

Dwie nowe remizy powstały w powiecie augustowskim. Jedna przy świetlicy wiejskiej we wsi Rygałówka w gminie Lipsk. Będą mogli z niej korzystać strażacy - ochotnicy z miesjcowości Siółka. Do tej pory mieli remizę w starym garażu.


55-letni mężczyzna zginął podczas wycinki w lesie niedaleko Sztabina

2.03.2018, 14:55

55-latek zginął w czasie wycinki drzew w miejscowości Balinka (gmina Sztabin). Okoliczności tragicznego wypadku bada prokuratura.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok