Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nowy tomograf będzie mieć suwalski szpital wojewódzki - dostał pieniądze od podlaskiego samorządu

Nowy tomograf będzie mieć suwalski szpital wojewódzki - dostał pieniądze od podlaskiego samorządu

autor: Iza Kosakowska

23.08.2018, 16:43, akt. 17:29

Skrócą się kolejki, a pacjenci nie będą musieli jeździć na badania m.in. do Augustowa. W suwalskim szpitalu wojewódzkim podpisano umowę na zakup nowego tomografu.

Fot. Iza Kosakowska
Fot. Iza Kosakowska

Nowy tomograf będzie mieć suwalski szpital wojewódzki - dostał pieniądze od podlaskiego samorządu - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nowy sprzęt w szpitalu wojewódzkim w szpitalu ma kosztować 2,6 mln zł. Pieniądze na ten cel przekazał placówce zarząd województwa podlaskiego. 

Wymiana tomografu na nowy okazała się konieczna, dotychczasowy sprzęt psuł się w ostatnich miesiącach wielokrotnie. Pacjenci na badania musieli jeździć do innych placówek w regionie. Teraz to się zmieni - podkreśla Bogdan Dyjuk z zarządu województwa.

Jak podkreśla Bogdan Dyjuk wymiana tomografu w suwalskim szpitalu została potraktowana priorytetowo, żeby pacjenci mogli przechodzić badania na miejscu w Suwałkach.

Dyrektor placówki Adam Szałanda mówi, że nowy tomograf to także gwarancja bezpieczeństwa i komfortu nie tylko dla pacjentów, ale i personelu.

Stary sprzęt zostanie sprzedany, bo koszty jego utrzymania są zbyt wysokie. Koszt wymiany lampy, który szpital w ostatnim czasie musiał ponieść to 300 tysięcy zł. - mówi Adam Szałanda.

Jak zaznacza doktor Józef Wołyniec - pełniący obowiązki dyrektora do spraw medycznych, to ważne, że będzie to sprzęt najnowszej generacji. Dzięki temu, badania będą dokładniejsze i szybsze, co skróci kolejki wśród pacjentów - dodaje lekarz.

Nowy tomograf trafi do suwalskiego szpitala w listopadzie, a pierwsi pacjenci będą mogli z niego skorzystać już w grudniu.

| red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


Szpitale wojewódzkie w Suwałkach i Białymstoku będą miały nowe tomografy

29.05.2018, 12:08

Nowe tomografy komputerowe kupią szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Suwałkach. Podlascy radni zgodzili się dać placówkom po 3 miliony złotych na ten cel.


Kolejna awaria tomografu w suwalskim szpitalu - pacjenci odsyłani do Augustowa

19.02.2018, 11:12

Suwalczanie, żeby skorzystać z badań tomografem komputerowym, znów muszą jeździć do Augustowa.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok