Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wojciech Walulik — urzędujący burmistrz Augustowa oraz jego były zastępca Mirosław Karolczuk spotkają się w II turze wyborów

Wojciech Walulik — urzędujący burmistrz Augustowa oraz jego były zastępca Mirosław Karolczuk spotkają się w II turze wyborów

autor: Marta Sołtys

23.10.2018, 10:57, akt. 11:02

W pierwszej burmistrza uzyskał 32,32% głosów. Jak przyznaje, cieszy się, że mimo sporych trudności, z jakimi borykał się przez ostatni rok, mieszkańcy po raz kolejny mu zaufali.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

- Planuję dalej prowadzić kampanię pozytywną i przekonać tych jeszcze nieprzekonanych do mojej osoby, że jestem gwarantem szybkiego rozwoju miasta. Tak, jak to robiłem dotychczas. Startowałem z trudnej pozycji. Tutaj przewrócił się cały układ władzy. Właściwie przez ponad rok byłem bombardowany przez radnych miejskich. Mimo to udało mi się bardzo wiele rzeczy zrobić. Nie spoczywam jednak na laurach i będę walczył do końca.

Kandydat ugrupowania Nasze Miasto — Mirosław Karolczuk uzyskał 24,64% głosów. Do listopada ubiegłego roku przez 3 lata pełnił funkcje wiceburmistrza Augustowa. Obecnie pracuje jako wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Jak zapowiada, będzie walczył o głosy mieszkańców, którzy w I turze poparli trzech pozostałych kandydatów.

- Ponad 7,5 tysiąca mieszkańców uważa, że Augustów może rozwijać się lepiej i dynamiczniej przy większym i szybciej realizowanym zakresie inwestycji. Chcę reprezentować tych mieszkańców. Chcę przekonać ich, że miasto może się szybciej rozwijać, a projekty, które zaproponuję, wszyscy powinni poprzeć, ponieważ będą dobrym rozwiązaniem dla Augustowa.

Według oficjalnych już wyników żadne z ugrupowań nie osiągnęło większości w 21-osobowej miejskiej radzie. Najwięcej - 8 radnych będzie miało Prawa i Sprawiedliwości. Po 6 - Koalicja Obywatelska oraz Nasze Miasto. Jeden mandat przypadnie ugrupowaniu Wojciecha Walulika — komitetowi Porozumienie Samorządowe — Dobry Wybór. Na razie nie wiadomo, kto i z kim tworzył będzie koalicje.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:Wojciech Walulik oficjalnie ogłosił, że ponownie ubiegał się będzie o stanowisko burmistrza Augustowa

27.09.2018, 10:59

Jego zaplecze, to komitet wyborczy Porozumienie Samorządowe – Dobry Wybór.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

fot: Archiwum
3.04.2020, 13:37, akt. 5.04.2020, 07:39

Zdarzyło się w tygodniufot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatki
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok