Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nawet o kilka miesięcy opóźni się jeden z programów dofinansowania wymiany pieców w Augustowie

Nawet o kilka miesięcy opóźni się jeden z programów dofinansowania wymiany pieców w Augustowie

autor: Marcin Kapuściński

11.01.2019, 07:10

Wszystko przez nieprawidłowości, jakie urzędnicy wykryli w przetargu na dostawcę instalacji. Niewykluczone, że przez to wkład własny mieszkańców będzie wyższy.

Fotolia.com
Fotolia.com

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz wyjaśnia, że zamówienie trzeba było unieważnić, bo na dokumentach widniały sfałszowane podpisy poprzedniego włodarza. 

Opinia prawników jest taka, że nie powinno się zawierać umów na podstawie nieprawidłowego postępowania przetargowego. Dlatego chcemy powtórzyć całą procedurę. To zamówienie unijne, więc potrwa dłużej. Postaramy się jednak, aby piece trafiły do domów jak najszybciej.

Augustowianie w zależności od wielkości kotła mieli dopłacić od 6 do 9 tys. zł. Wiceburmistrz przyznaje, że te kwoty mogą się zmienić.

Koszty oszacowaliśmy na podstawie ofert zaproponowanych w przetargu. Jeżeli w kolejnym będą inne, to i stawki się zmienią. Burmistrz pozyskał 300 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego, a w budżecie miasta znaleźliśmy dodatkowo 100 tys. zł. Dzięki temu mieszkańcy wciąż będą mogli zapłacić tylko 35 procent wartości inwestycji. Nie wiadomo, ile to jednak będzie, bo sprawa zaczyna się od nowa.

Chodkiewicz uspokaja natomiast, że bez problemu wystartuje program Airgustów. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli ubiegać się o miejskie dofinansowanie na podpięcie domu do sieci ciepłowniczej, wymianę pieca na gazowy lub zakup pompy ciepła. Nabór chętnych ruszy na początku lutego.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Program Airgustów ma przynieść efekty już w przyszłym sezonie grzewczym

4.01.2019, 09:56

Podjęcie szybkiej decyzji dotyczącej programu dopłat do wymiany pieców w domach jednorodzinnych zapowiedział zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz, który był wczoraj gościem Studia Suwałki.


Problemy z programem antysmogowym w Augustowie

21.05.2018, 07:51

Augustowianie nie otrzymają na razie dotacji na wymianę starych pieców. Antysmogowy program, zwany „Airgustów”, wszedł w życie pod koniec kwietnia. Mieszkańcy powinni już mieć możliwość składania wniosków. Niestety, tak nie jest.

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowiczfot. Areta Topornicka
4.06.2020, 11:48, akt. 12:02

Czy to było zabójstwo w samoobronie?fot. Sylwia Krassowska
4.06.2020, 12:06, akt. 12:07

Suwalskie wędzonkiźródło: stock.adobe.com
2.06.2020, 11:48, akt. 18:06

Augustowska policja ruszyła nad wodę

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok