Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Przewodniczący suwalskiej rady miejskiej został dziennikarzem w Dwutygodniku Suwalskim

Przewodniczący suwalskiej rady miejskiej został dziennikarzem w Dwutygodniku Suwalskim

autor: Marcin Kapuściński

17.06.2019, 07:27

Sytuacją oburzeni są radni opozycji, którzy już dziś mają zastrzeżenia do bezstronności miejskiego czasopisma.

Zdzisław Przełomiec przewodniczącym Rady Miejskiej w Suwałkach, fot. Marcin Kapuściński
Zdzisław Przełomiec przewodniczącym Rady Miejskiej w Suwałkach, fot. Marcin Kapuściński

Jako sekretarz redakcji Przełomiec nie tylko rozwozi gazety i przyjmuje ogłoszenia, ale też redaguje artykuły i prowadzi stronę internetową. Uważa, że ma ku temu predyspozycje, bo przez 18 lat współredagował biuletyn „Poczta Polska”.

Nie widzi również przeciwwskazań, aby łączyć stanowisko dziennikarza i samorządowca.

Nie ma w tym sprzeczności ponieważ nie jestem kierownikiem lub zastępcą jednostki. W kategoriach prawnych nie ma tu żadnych przeciwwskazań. Jeśli mówimy o wymiarze etycznym lub moralnym, to wchodzimy w zagadnienia bardzo daleko idące. Tu też nie widzę jednak sprzeczności. Tym bardziej, że wielu suwalskich radnych pracuje w instytucjach, które są z miejskim samorządem związane – w placówkach kultury, ośrodkach sportu i szkołach.

Innego zdania jest radny opozycji Sławomir Sieczkowski.

Smutne i skandaliczne jest to, ze radni pracują w miejskich instytucjach. Szczególnie, jeżeli dotyczy to wydawanej przez samorząd gazety. Mam wątpliwości, czy Dwutygodnik Suwalski będzie czasopismem obiektywnym, skoro zatrudniony został tam przewodniczący rady miejskiej, który ponadto jest w ugrupowaniu prezydenta. Już dziś mamy sytuację, że na łamach pojawiają tam wyłącznie osoby z otocznia Czesława Renkiewicza. To medium, które promuje obecną władzę.

Przewodniczący rady przez ostatnie dwa lata pracował jako manager w miejskiej spółce ZBM-TBS. Stworzono tam dla niego specjalne stanowisko. Nie chciał jednak zdradzić, czy zmieniając miejsce pracy utrzymał poprzednie, wysokie wynagrodzenie. Zainteresowanych odesłał do przyszłorocznego oświadczenia majątkowego.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Zdzisław Przełomiec przewodniczącym Rady Miejskiej w Suwałkach

22.11.2018, 14:49

Zdzisław Przełomiec został jednogłośnie wybrany na przewodniczącego suwalskiej rady miejskiej.


Radni PiS nie chcą, by Stanisław Kulikowski piastował funkcję przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Suwałkach

24.07.2018, 11:26

Zarzucają mu przede wszystkim brak etyki i naruszenie norm społecznych. Zdaniem Ireny Schabieńskiej, przewodniczącej klubu PiS, jako redaktor naczelny wydawanego przez Bibliotekę Publiczną „Dwutygodnika Suwalskiego” Kulikowski jest poniekąd sędzią we własnej sprawie. Bo komisja częściowo nadzoruje i ocenia pracę biblioteki. Stanisław Kulikowski nie zgadza się z zarzutami.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Kult" Łukasza Orbitowskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok