Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Kandydaci PiS zachęcali w Sokółce i Augustowie do głosowania na nich w wyborach parlamentarnych

Kandydaci PiS zachęcali w Sokółce i Augustowie do głosowania na nich w wyborach parlamentarnych

autor: Marcin Gliński, Marcin Kapuściński

20.08.2019, 12:13, akt. 17:58

Kandydaci PiS do Sejmu i Senatu zainaugurwali we wtorek (20.08) w Sokółce i Augustowie kampanię wyborczą.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Sokółka

Kandydująca do Sejmu Bożena Jelska-Jaroś i ubiegający się o mandat senatora Mariusz Gromko odwiedzili we wtorek Sokółkę.

Mariusz Gromko mówił, że Prawo i Sprawiedliwość chce utrzymać władzę i wciąż działać na rzecz wszystkich Polaków.


- Inaugurujemy naszą kampanię, wychodzimy do ludzi, chcemy mówić o tym, jak wiele postulatów, które złożyliśmy przed czterema laty, zostało zrealizowanych. To był ogromny wysiłek naszych kolegów w parlamencie. I idąc dalej, chcemy tę władzę utrzymać, żeby realizować te wszystkie zamiary, o które będziemy walczyć, a które przedstawimy po konwencji wyborczej, która odbędzie się na początku września. Będzie to cały pakiet nowych spraw, które będziemy chcieli zrealizować w przyszłej kadencji - mówił Mariusz Gromko.


Kandydująca do Sejmu Bożena Jelska-Jaroś mówiła, że po wyborach chce skupić się na sprawach wsi i zapewnić Polakom dostęp do jak najlepszej żywności.


- Wieś jest bardzo ważna. Polskość wyrosła ze wsi i ta wieś jest ostoją wszelkich wartości, najważniejszych w tym kraju, które powinny dominować. Co jest bardzo istotne, to oczywiście nasza zdrowa polska żywność. I to będzie moje hasło przewodnie. To, co w tej chwili państwo konsumujecie i kupujecie, to jest nie do przyjęcia. Jest potrzebna agencja, która będzie zapewniała bezpieczeństwo żywnościowe dla naszego kraju - mówiła Bożena Jelska-Jaroś.


Augustów


Na Rynku Zygmunta Augusta zaprezentowali się kandydaci PiS do Sejmu - Elżbieta Puczyłowska oraz Henryk Wnorowski. Rozpoczęła się tam też zbiórka podpisów pod listami poparcia. Lokalne władze PiS liczą, że w krótkim czasie uda się ich zebrać kilkaset.

Wicedyrektor augustowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 Elżbieta Puczyłowska zajmuje 17. pozycję na liście wyborczej. Nauczycielka akcentowała znaczenie polityki prorodzinnej.


- Tematyka rodziny zawsze była i będzie mi bliska. Pracując w szkole, stykam się bardzo często z różnorakimi trudnościami dzieci i ich rodziców. Dlatego moim celem w tej kampanii będzie, aby rodziny - wsparte przy pomocy programów państwowych naszego ugrupowania - mogły pięknie rozwijać się i funkcjonować - zaznaczyła Elżbieta Puczyłowska.


Augustów odwiedził też obecny poseł Henryk Wnorowski. Profesor nauk ekonomicznych o reelekcję ubiega się z 9. pozycji. Zapewnia, że w kolejnej kadencji działania Prawa i Sprawiedliwości będą jeszcze bardziej zdecydowane.


- Uważamy, że ostatnie cztery lata to był bardzo dobry czas dla Polski. A wierzymy, że będzie jeszcze lepiej, jeśli mieszkańcy Augustowa oraz powiatu augustowskiego dokonają dobrego i trafnego wyboru. Obiecujemy, że będziemy kontynuowali to wszystko, co robiliśmy do tej pory. Jesteśmy dumni z osiągnięć i myślę, że teraz będziemy pracowali jeszcze intensywniej.


Na liście wyborczej PiS do Sejmu z województwa podlaskiego jest 28 osób. O miejsca w Senacie ubiegają się w Podlaskiem 3 osoby - oprócz Mariusza Gromki i Jacka Boguckiego jest ojciec premiera Mateusza Morawieckiego - Kornel Morawiecki. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.


| red: mak, zmj

ZOBACZ TEŻ:


PiS oficjalnie rozpoczęło kampanię wyborczą w Podlaskiem

19.08.2019, 17:40

Zamierzają spotykać się z wyborcami, by przypominać im o zrealizowanych obietnicach z poprzedniej kampanii.


Dariusz Piontkowski [wideo]

16.08.2019, 16:52

- Wynik z 2015 r. to takie wymaganie minimum, czyli 8 mandatów - tak minister Piontkowski mówi o tegorocznych wyborach do Sejmu w Podlaskiem.


PiS ogłosiło listy wyborcze do Sejmu i Senatu

16.08.2019, 12:26

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami znalazło się na nich większość obecnych parlamentarzystów. W tym gronie są także obecni samorządowcy, przedsiębiorcy czy przedstawiciele organizacji społecznych.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
fot. Archiwum
16.02.2020, 10:49, akt. 11:32

Zdarzyło się w tygodniuNumerkomat, fot. Areta Topornicka
12.02.2020, 13:00, akt. 13:02

Numerkomaty w suwalskim szpitaluźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok