Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | PiS przedstawiło w Suwałkach i Grajewie swoich kandydatów w nadchodzących wyborach

PiS przedstawiło w Suwałkach i Grajewie swoich kandydatów w nadchodzących wyborach

autor: Adam Dąbrowski, Marcin Kapuściński

21.08.2019, 14:46, akt. 16:55

W środę (21.08) pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego omówiono założenia programowe i przedstawiono kandydatów.

PiS przedstawiło w Suwałkach swoich kandydatów w nadchodzących wyborach - Fot. Marcin Kapuściński
PiS przedstawiło w Suwałkach swoich kandydatów w nadchodzących wyborach - Fot. Marcin Kapuściński

Drugie miejsce na podlaskiej liście wyborczej PiS zajmuje wieloletni poseł oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Pod nieobecność kandydata, jego dokonania przybliżył radny sejmiku wojewódzkiego Romuald Łanczkowski:

To polityk, który wiele zrobił dla regionu i mieszkańców. Można tu wymienić m.in. niedawno otwartą obwodnice Suwałk, budowaną halę produkcyjną przy areszcie śledczym, planowany gmach prokuratury i nową komendę straży pożarnej. Bardzo ważna była też decyzja, dotycząca przywrócenia w Suwałkach 14. Pułku Artylerii Przeciwpancernej

- mówił Romuald Łanczkowski

Z Suwalszczyzny kandydują również – wicedyrektor augustowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 Elżbieta Puczyłowska oraz przewodniczący rady powiatu suwalskiego Marek Dziatkowski. 

Działacze PiS liczą, że uda się im zebrać więcej głosów niż cztery lata temu i dzięki temu zdobędą więcej miejsc w Sejmie. Tak, aby pozwoliło im to osiągnąć większość konstytucyjną.


"Dobry Czas dla Polski" - konferencja w Grajewie

"Dobry czas dla Polski", czyli hasło z którym do wyborów parlamentarnych idzie Prawo i Sprawiedliwość to także dobry czas dla Grajewa - przekonywał w tym mieście Kazimierz Gwiazdowski.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, który w Grajewie ma swoje biuro i kandyduje w nadchodzących wyborach z pozycji nr 4 na liście tego ugrupowania, spotkał się z sympatykami i mieszkańcami przed budynkiem starostwa.

Przez ostatnie cztery lata rządów PiS w mieście i powiecie udało się zrealizować wiele inwestycji, które czekały na to od lat - mówił Kazimierz Gwiazdowski.

Do sukcesów ostatnich czterech lat w regionie Kazimierz Gwiazdowski zaliczył m.in. budowę drogi E 16 i przygotowanie do stworzenia Rail Baltiki.

Ale okolice Grajewa, gdzie ma swoją siedzibę jedna z największych polskich spółdzielni mleczarskich, to przede wszystkim tereny rolnicze.

Zakaz sprzedaży ziemi obcokrajowcom, podwyżka dopłat do paliwa rolniczego i ustawa o rolniczym handlu detalicznym - to działania rządu Prawa i Sprawiedliwości na rzecz tej grupy społeczeństwa

- przypomniał poseł Gwiazdowski. Za szczególnie ważne uznał to ostatnie, bo ustawa ta może poprawić sytuację finansową niewielkich gospodarstw rodzinnych, a tym samym zapobiec wyludnianiu małych miejscowości.

Także z programów socjalnych wprowadzonych przez obecny rząd, mieszkańcy wsi korzystają na takich samych prawach jak w miastach. Z jego informacji wynika, że ze sztandarowego programu Rodzina 500+ korzysta od 70 do 80 procent rolników.

W konferencji w Grajewie udział wzięli także inni kandydaci do parlamentu z list tego ugrupowania: Bernadeta Krynicka, Piotr Modzelewski i Rafał Supiński.


| red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Kandydaci PiS zachęcali w Sokółce i Augustowie do głosowania na nich w wyborach parlamentarnych

20.08.2019, 12:13

Kandydaci PiS do Sejmu i Senatu zainaugurwali we wtorek (20.08) w Sokółce i Augustowie kampanię wyborczą.


Bohdan Paszkowski [wideo]

20.08.2019, 08:30

Nasze podlaskie rolnictwo jest pewnym fenomenem na skalę ogólnokrajową - mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


PiS oficjalnie rozpoczęło kampanię wyborczą w Podlaskiem

19.08.2019, 17:40

Zamierzają spotykać się z wyborcami, by przypominać im o zrealizowanych obietnicach z poprzedniej kampanii.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!
fot. Archiwum
16.02.2020, 10:49, akt. 11:32

Zdarzyło się w tygodniuNumerkomat, fot. Areta Topornicka
12.02.2020, 13:00, akt. 13:02

Numerkomaty w suwalskim szpitaluźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok