Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Policjanci z Suwałk mają nowoczesną stację kontroli pojazdów

Policjanci z Suwałk mają nowoczesną stację kontroli pojazdów

autor: Marcin Kapuściński

16.09.2019, 13:39, akt. 14:23

W Suwałkach zakończyła się modernizacja policyjnej stacji kontroli pojazdów. Za 7 milionów złotych przebudowano i doposażono obiekt, gdzie na co dzień remontowane są radiowozy. Trafił tam też najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki aut.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Komendant podlaskiej policji nadinspektor Daniel Kołnierowicz podkreśla, że prace zorganizowano tak, aby w czasie trwającego kilkanaście miesięcy remontu, można tam było bez przeszkód naprawiać służbowe samochody.

Na inwestycję złożyła się termomodernizacja całego budynku, remont hal naprawczych i pomieszczeń socjalnych. Zakupiliśmy też sprzęt do serwisowania i naprawy pojazdów. Wkrótce dołożymy jeszcze około 90 tys. zł na doposażenie stacji. Już dziś jednak nasi mechanicy zapewniają, że nasze urządzenie do diagnostyki jest najnowocześniejsze w Suwałkach. 

- dodaje Daniel Kołnierowicz


Obecny na uroczystym otwarciu obiektu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zwrócił uwagę, że inwestycja, to cześć rządowego programu modernizacji służb mundurowych.

Formacje odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie powinny uzależniać się od usług firm zewnętrznych. Muszą mieć własne stacje naprawy i diagnostyki. W podlaskiej policji mamy w tej chwili dwie tego typu inwestycje. Pierwsza to ta otwarta dziś w Suwałkach. Drugą stację budujemy w Białymstoku. Równolegle trwa tam też budowa zaplecza logistycznego Straży Granicznej. 

- mówi Jarosław Zieliński


Koszt modernizacji suwalskiej stacji napraw to 7 mln zł, z czego 6 mln zł pochodzi z rządowego programu modernizacji, a reszta z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

| red: maj
ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Kult" Łukasza Orbitowskiego

Romuald Bartnik, fot. Iza Kosakowska
22.10.2019, 12:24, akt. 12:25

Opowieści różnej treści - Romuald Bartnik


OSP z Lipska ma nowy wóz strażacki, fot. Konrad Skokowski
19.10.2019, 18:17, akt. 18:23

OSP z Lipska ma nowy wóz strażacki

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok