Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nie żyje przewodniczący suwalskiego oddziału NSZZ Solidarność i radny miejski Zdzisław Koncewicz

Nie żyje przewodniczący suwalskiego oddziału NSZZ Solidarność i radny miejski Zdzisław Koncewicz

autor: Marcin Kapuściński, Tomasz Kubaszewski

20.09.2019, 09:13, akt. 13:12

Wczoraj wieczorem źle się poczuł i trafił do szpital. Zmarł dzisiaj. Miał 57 lat.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Zdzisław Koncewicz przez pięć kadencji zasiadał w suwalskiej radzie miejskiej. Reprezentował tam klub Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio kierował pracami Komisji Strategii i Rozwoju Gospodarczego.

Przewodniczący rady miejskiej Zdzisław Przełomiec podkreśla, że był to samorządowiec, który bardzo poważnie traktował mandat radnego.

Puste miejsce w radzie nie zostanie łatwo uzupełnione. Potrafił mówić o wartościach i wyzwaniach, ale też i naszym suwalskim językiem przedstawiał problemy tych, którzy do niego przychodzili. Cechowała go skrupulatność, dokładność, terminowość i czasowość. Dopiero teraz wielu z nas uświadomi sobie, jak ważne są to cechy.

Koncewicz był też członkiem NSZZ Solidarność. Tworzył struktury związkowe w Suwałkach i przez wiele lat był ich przewodniczącym. Zasiadał też w władzach regionalnych związku.

Tak wspomina go związkowiec i miejski radny Bogdan Bezdziecki.

Potrafił łączyć różne środowiska. Dbał o dobro pracowników, służył pomocą i organizował wsparcie prawne. Był bardzo aktywnym i dobrym związkowcem. Przez większość swojego życia był związany ze służbą zdrowia. Ostatnie lata pracował w suwalskim szpitalu wojewódzkim. Główna jego aktywność i wszystkie działania były nakierowane na pracę samorządową i związkową.

Przyczyną śmierci Zdzisław Koncewicza była najprawdopodobniej choroba układu krążenia. Pochowany zostanie na początku przyszłego tygodnia na suwalskim cmentarzu.

| red: kap, rbon
ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

fot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatki

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok