Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | 19-letni suwalczanin potrzebuje pomocy. Paweł Dydziński od kilku miesięcy jest w śpiączce

19-letni suwalczanin potrzebuje pomocy. Paweł Dydziński od kilku miesięcy jest w śpiączce

autor: Areta Topornicka

20.05.2020, 10:14

Jest uczniem Zespołu Szkół nr 6. W tym roku miał zdawać maturę. Jednak przebywa w szpitalu, bo w lutym uczestniczył w wypadku samochodowym, doznał ciężkiego uszkodzenia mózgu i zapadł w śpiączkę.

Paweł Dydziński, fot. zrzutka.pl
Paweł Dydziński, fot. zrzutka.pl

Rodzina oraz znajomi zorganizowali specjalną zbiórkę pieniędzy oraz zainicjowali akcję #SerduszkaDlaPawła.  Jak mówi siostra 19-latka - Paulina Dydzińska, liczy się każda pomoc.

Obecnie stan Pawła jest stabilny. Jednak żeby mógł wrócić do pełnej sprawności, potrzebna jest długotrwała rehabilitacja. Zbieramy datki pieniężne, ponieważ koszt leczenia jest bardzo wysoki i wynosi 3 tys. zł miesięcznie plus wyżywienie - tys zł.

Znajomi Pawła w trudnych chwilach bardzo go wspierają. Jak dodaje siostra, w  internecie zorganizowali specjalna akcję oraz licytację charytatywną:

#SerduszkaDlaPawła oznacza, że mamy okazać mu wsparcie, aby walczył o swoje zdrowie. Jest  również licytacja  na fanpejdżu Pomoc Dla Pawła. Jest to licytacja charytatywna, a pieniądze jakie uda nam się zebrać, zasilą konto zbiórki na platformie zrzutka.pl. Na aukcji można wystawiać wszystko, oprócz rzeczy osobistych, takich jak ubrania czy buty. 

Do tej pory na rehabilitację dla Pawła Dydzińskiego udało się zebrać 6 350 zł. Zbiórka potrwa do końca lipca. 

Podajemy link do zbiórki: zrzutka.pl/c592vt

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok