Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Minister Infrastruktury broni modernizacji drogi z Augustowa do Ogrodnik

Minister Infrastruktury broni modernizacji drogi z Augustowa do Ogrodnik

autor: Iza Kosakowska

25.09.2020, 09:05, akt. 09:13

Przeciwko tej inwestycji protestują zarówno mieszkańcy regionu, jak i samorządowcy. Niektórzy zapowiadają nawet blokady.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Chodzi o modernizację drogi Augustów-Ogrodniki. Pojawiają się obawy, że jeżeli wrócą na nią tiry, wpłynie to na pogorszenie nie tylko stanu bezpieczeństwa, ale też miejscowej przyrody. Samorządowcy podważają też sensowność tych planów ze względu na to, że kilkadziesiąt kilometrów dalej powstaje trasa ekspresowa S61.

Jednak podczas niedawnej wizyty na Suwalszczyźnie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk bronił modernizacji drogi z Augustowa do Ogrodnik.


- Powinniśmy mieć drogi o odpowiednich parametrach, które w razie potrzeby będą do dyspozycji. Taka potrzeba wystąpiła na wiosnę i mieliśmy olbrzymi problem z tym, żeby samochody ciężarowe mogły przejechać przez przejście w Ogrodnikach, właśnie ze względu na stan techniczny mostu w ciągu tej drogi. Myślę, że wtedy protestujący zwrócili uwagę na to, co dzieje się na granicach. Nie możemy tego stanu tolerować. To nie oznacza jednak, że przez środek Augustowa ponownie pojadą tiry.


Zdaniem ministra Adamczyka, ta trasa będzie miała też znaczenie militarne.


- Jest to potrzebne dla gospodarki, jest to potrzebne również dla obronności kraju. Trzeba pamiętać, że powinniśmy dysponować drogami i obiektami mostowymi w ciągu tych dróg, które przeniosą duże obciążenia bardzo ciężkich pojazdów w każdej sytuacji, w każdej okoliczności. Oby takie okoliczności nie wystąpiły.


Przypomnijmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła przetarg na modernizację części tej trasy. Powodem było pojawienie się nowej koncepcji przebiegu południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa. Na razie nie wiadomo, kiedy zapadną decyzje o jej ostatecznym przebiegu.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Adamczyk: budowa drogi Via Baltica idzie w bardzo dobrym tempie

23.09.2020, 16:52

Prace przebiegają zgodnie z planem - mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wizytując budowaną drogę ekspresową S61 Suwałki - Budzisko.


Radni powiatu augustowskiego negatywnie ocenili wszystkie siedem wariantów przebiegu wschodniej obwodnicy Augustowa.

7.07.2020, 08:40

Samorządowcy proponują, aby Generalna Dyrekcji Dróg Krajowcy i Autostrad wcześniej przebudowała drogę łączącą miasto z Białymstokiem.


Możliwą blokadę drogi Augustów-Ogrodniki zapowiedział wójt gminy Płaska

20.04.2020, 09:22

Jak informowaliśmy, modernizację drogi planuje ministerstwo infrastruktury. Ma być ona poszerzona do 7 metrów i wzmocniona, by mogły się tędy przemieszczać ciężkie pojazdy.


Wiesław Gołaszewski

17.04.2020, 17:46

- Puszczenie ruchu tirów po drodze, na której nie ma nowoczesnych skrzyżowań czy bezpiecznych rozjazdów jest pomysłem nieracjonalnym - mówi Wiesław Gołaszewski.

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom, fot. Marcin Mazewski
28.10.2020, 07:27, akt. 29.10.2020, 00:53

Ślepsk Malow Suwałki wygrywa po tie-breaku z Czarnymi Radom
Muzeum Marii Konopnickiej podczas remontu, fot. Iza Kosakowska
27.10.2020, 11:30, akt. 21:00

Jak zmieni się Muzeum Marii Konopnickiej?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok