Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Powiększa się dystans między ósmoklasistami z Suwałk, a ich kolegami z Białegostoku i z Łomży

Powiększa się dystans między ósmoklasistami z Suwałk, a ich kolegami z Białegostoku i z Łomży

autor: Jakub Mikołajczuk

7.10.2020, 11:16, akt. 11:19

Średnia z tegorocznych egzaminów jest już nawet o kilkanaście procent niższa niż w stolicy regionu i o kilka niż w Łomży.

fotolia.com
fotolia.com

Jak zauważyła suwalska radna Mariola Karpińska, która był gościem Radia Białystok, stało się tak mimo rekomendacji dotyczących poprawy jakość kształcenia, wypracowanych przez powołaną przed rokiem komisję.


- Widzimy, że nie ma tych efektów. W niektórych szkołach przyrost wiedzy jest, więc prawdopodobnie to zostało wdrożone. Może też jeszcze inne działania dyrektorzy podjęli. Natomiast skoro nie ma poprawy, to wydaje mi się, że należy nad tym popracować tam, gdzie istnieje problem i sprawdzić, dlaczego tak się dzieje. Generalnie Suwałki powinny być porównywane do takich miast, jak Łomża i Białystok, bo większe ośrodki osiągają wyższe wyniki. W Suwałkach nie jest to, niestety, satysfakcjonujące.


Radna dodała, że suwalską oświatę należy szybko zmienić, a nie toczyć niekończące się dyskusje na jej temat.


- Nie chodzi o powoływanie nowych ciał, tylko wdrożenie działań, które zostały już wypracowane. A między innymi były to zajęcia szachowe w przedszkolach, prowadzenie egzaminów na poziomie trzeciej klasy, szóstej, siódmej i ósmej, sprawdzających przyrost wiedzy, wprowadzenie dodatkowych zajęć z matematyki, czy zajęć wyrównawczych.


Mariola Karpińska, która jest jednocześnie dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie przyznała jednocześnie, że działania zaproponowane przez suwalską komisję zastosowała w swojej placówce. Przyniosło to bardzo dobre efekty.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Mariola Karpińska

6.10.2020, 12:02

- Trudno mi powiedzieć, czy rekomendacje dotyczące poprawy wyników egzaminów zostały w suwalskich szkołach wprowadzone, ale specjalnych efektów nie ma - mówi Mariola Karpińska.


Jak suwalczanie oceniają poziom edukacji w mieście?

21.09.2020, 09:18

Niedawno rozpoczął się kolejny rok szkolny. To dobry moment by ocenę suwalskiej oświacie wystawili mieszkańcy.


Czy prace zespołu do spraw analizy wyników egzaminów w suwalskich szkołach zakończyły się fiaskiem?

24.09.2020, 11:26

Twierdzi tak większość radnych z miejskiej komisji oświaty i wychowania.We wtorek rozpoczyna się tegoroczny egzamin ósmoklasisty

15.06.2020, 08:10

Przystąpi do niego 665 uczniów z Suwałk, 326 z powiatu suwalskiego ziemskiego, 552 z powiatu augustowskiego i 169 z powiatu sejneńskiego.


Specjalny zespół zajmie się przygotowaniem strategii funkcjonowania oświaty w Suwałkach

31.01.2020, 08:54

Będzie korzystał z raportu przygotowanego przez radnych, urzędników, nauczycieli i rodziców dotyczącego tego, dlaczego uczniowie suwalskich szkół osiągają słabe wyniki egzaminacyjne.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok