Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalscy radni domagają się podsumowania pierwszych miesięcy działalności Centrum Usług Wspólnych

Suwalscy radni domagają się podsumowania pierwszych miesięcy działalności Centrum Usług Wspólnych

autor: Marcin Kapuściński

14.10.2020, 07:50

Niepokoją się bowiem, że instytucja ta nie jest tak opłacalna i wydajna, jak planowali to urzędnicy.

Fotolia.com
Fotolia.com

Są pytania o suwalskie Centrum Usług Wspólnych - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Centrum powołano w styczniu, aby odciążyć szkoły i przedszkola od spraw kadrowych, księgowych i prawnych. Miało to ułatwić pracę dyrektorom placówek, a władzom miasta przynieść oszczędności.

Radny z prezydenckiego klubu Łączą nas Suwałki Zbigniew De-Mezer podkreśla, że najwyższy czas sprawdzić, jak to wypadło w praktyce.

Prezydent i wydział oświaty powinni zadać sobie trud spojrzenia na funkcjonowanie CUW i odpowiedzieć sobie, czy ta instytucja spełniła oczekiwania. Najważniejszym beneficjentem są też dla mnie dyrektorzy szkół i przedszkoli. To oni muszą ocenić, czy instytucja ich wyręcza. Jeżeli wypowiedzą się negatywnie to znaczy, że instytucja została nieprawidłowo powołana i źle funkcjonuje.

Już dziś krytycznie o działalności Centrum Usług Wspólnych wypowiada się radny Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Schabieński.

Było dużo obietnic, że CUW usprawni pracę szkół, ale ja od początku byłem dosyć sceptyczny. Mam wrażenie, że ani pracownicy Centrum, ani dyrekcje szkół nie mają łatwiejszej pracy. Ta centralizacja nie służy dobru oświaty.  Być może są oszczędności na etatach, ale nie ma zwiększenia sprawności działania. Mam wrażenie, ze ci którzy tę decyzję podjęli widzą, że nie było to skuteczne rozwiązanie i nie przyniosło takiego efektu, jaki zakładano.

Wiceprezydent Suwałk Łukasz Kurzyna zapewnił radnych, że podsumowanie dziewięciu miesięcy prac Centrum ma być gotowe na najbliższą - październikową sesję.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Problemy z suwalskim Centrum Usług Wspólnych

3.12.2019, 08:30

Opozycyjni radni mają wątpliwości, czy pracownicy placówek oświatowych w Suwałkach są przygotowani do pełnienia nowych obowiązków w Centrum Usług Wspólnych.


Centrum Usług Wspólnych powstanie, ale radni mają uwagi

30.05.2019, 00:27

Utrata wykształconych kadr, osłabienie pozycji dyrektorów oraz brak konsultacji z opozycją. To zastrzeżenia, jakie do projektu Centrum Usług Wspólnych zgłosili wczoraj (29.05) suwalscy radni.


Opozycja zarzuca prezydentowi Suwałk, że zignorował jej głos w czasie tworzenia Centrum Usług Wspólnych

28.05.2019, 07:40

Żaden z opozycyjnych radnych nie znalazł się bowiem w składzie zespołu, który pracował nad powstaniem instytucji przejmującej od szkół księgowość, kadry oraz obsługę prawną.


Wszystkie księgowe w jednym miejscu. W Suwałkach powstaje szkolne Centrum Usług Wspólnych

24.05.2019, 07:43

To instytucja, która przejmie od szkół i przedszkoli sprawy kadrowe, księgowe oraz prawne. Powstanie centrum wiązać się jednak będzie z degradacją wielu pracowników.


Wspólna księgowość, kadry i dział zaopatrzenia obsługujący wszystkie szkoły. Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważają władze Suwałk

26.11.2018, 07:14

W połowie stycznia znany ma być harmonogram działań i planowane oszczędności wynikające z utworzenia Centrum Usług Wspólnych.

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokŹródło: Gminny Ośrodek Kultury w Filipowie
25.11.2020, 11:40, akt. 11:42

W tym przypadku liczy się każda złotówkafot. Renata Reda
23.11.2020, 08:16, akt. 11:25

Trwa gazyfikacja Lipska


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok