Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Będzie więcej miejsc na cmentarzu komunalnym przy ul. Reja w Suwałkach

Będzie więcej miejsc na cmentarzu komunalnym przy ul. Reja w Suwałkach

autor: Areta Topornicka

29.10.2020, 07:03

Rozbudowa nekropolii jest konieczna, bo - według prognoz - już pod koniec przyszłego roku nie będzie można tam nikogo pochować.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jak informuje prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Dariusz Przybysz, trwa zagospodarowanie sąsiednich działek o powierzchni dwóch hektarów.

W tym roku zostały wybudowane studnie chłonne, tak żeby odwodnić ten teren. Zbudowaliśmy również  ogrodzenie od strony wschodniej. Natomiast od strony południowej ogrodzenie powstanie w przyszłym roku i będzie wykonane z paneli siatkowych, ponieważ cmentarz będzie się w rozrastał w tamtą stronę. W przyszłym roku na pewno zaczniemy budować alejki z polbruku - tak, żeby w ogóle można było na tę nową cześć cmentarza wejść.

Ale to nie wszystko. PGK chce, aby na terenie nekropolii  powstał budynek administracyjny. Prezes Przybysz liczy na to, że jego budowa  zostanie ujęta w przyszłorocznym budżecie miasta.

Właściwe zadbanie o ten teren wymaga stałej obecności pracowników naszej spółki. Potrzebny jest budynek, który zapewni im właściwe warunki socjalne i pozwoli na magazynowanie sprzętu niezbędnego do zarządzania cmentarzem. W tym budynku powstaną również toalety z prawdziwego zdarzenia dla odwiedzających cmentarz, które będą czynne cały rok, również zimą. Będą one oczywiście dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obecnie na cmentarzu przy ul Reja pochowanych jest około 4 tys. osób.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Mimo pandemii, w Suwałkach odbędzie się tradycyjna kwesta na odnowienie zabytkowych nagrobków

28.10.2020, 11:19

W niedzielę (1.11) na cmentarzu parafialnym przy ulicy Bakałarzewskiej pojawią się wolontariusze.Suwalczanie skarżą się na nieporządek na terenie cmentarza ewangelickiego

12.08.2020, 15:31

Suwalczanie skarżą się na nieporządek na terenie cmentarza ewangelickiego. Zwracają uwagę, że wciąż zalegają tam śmierci, gałęzie i deski po remoncie kościelnego dachu. Problem zgłosił nam anonimowo nasz słuchacz. Podkreśla, że taki widok to zła wizytówka dla miasta. Suwalskie nekropolie odwiedza bowiem wielu turystów.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok