Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | WOSiR "Szelment" ma nowego prezesa

WOSiR "Szelment" ma nowego prezesa

autor: Marcin Kapuściński

29.10.2020, 17:28, akt. 17:47

Zmiana na stanowisku prezesa Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Szelment".

Wyciąg nart wodnych w Szelmencie, fot. Monika Kalicka
Wyciąg nart wodnych w Szelmencie, fot. Monika Kalicka

Rada nadzorcza spółki zdecydowała w czwartek (29.10) o odwołaniu Pawła Żuka i powołaniu na jego miejsce Kamila Klimka.

Paweł Żuk ośrodkiem w "Szelmencie" kierował od 2016 roku. O przyczynach jego odwołania mówi przewodniczący rady nadzorczej spółki Krzysztof Gutowski.


Od dłuższego czasu szukaliśmy kogoś, kto mógłby zastąpić prezesa. Wynika to z tego, że sytuacja spółki nieustannie się pogarsza. Do 30 września odnotowano tam stratę netto w wysokości blisko 900 tys. zł. Problemem jest też brak spójnej wizji dalszego funkcjonowania ośrodka.


Wpływ na decyzję miały też skargi narciarzy i lokalnych przedsiębiorców. Zarzucali oni prezesowi, że nie radzi sobie z prowadzeniem ośrodka i nieuczciwie walczy z konkurencją.


Jako rada mieliśmy wgląd do tych uwag. Myślę, że szansą dla spółki jest nowy prezes, który nawiąże współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i środowiskiem narciarskim. Ta decyzja spowodowana była również dbałością o dobry wizerunek ośrodka. Nie chcieliśmy, żeby stał się symbolem konfliktu z lokalnym biznesem i narciarzami.


Nowym prezesem został Kamil Klimek, który dotychczas pracował jako kierownik działu sportu, rekreacji i marketingu w suwalskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. 36-letni suwalczanin jest też miejskim radnym z rządzącego miastem klubu "Łączą nas Suwałki".


| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Sejmik województwa podlaskiego odrzucił skargę na prezesa WOSiR-u Szelment Pawła Żuka

30.09.2020, 10:31

Wystosowali ją narciarze ze stowarzyszenia WOSiR Szelment Ski, zarzucając niewłaściwe zarządzanie spółką, której właścicielem jest Urząd Marszałkowski w Białymstoku.


Członkowie suwalskiego stowarzyszenia skarżą się na sposób zarządzania Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji "Szelment"

9.09.2020, 12:43

Twierdzą m.in., że stan techniczny tras, orczyków i zabezpieczeń jest coraz gorszy, a szkoła narciarska nie posiada odpowiednich certyfikatów. Wskazują też na nietrafione inwestycje.


Ważą się losy Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Szelment"

14.07.2020, 07:35

Władze województwa podlaskiego zastanawiają się, co zrobić z przynoszącą coraz większe starty spółką WOSiR Szelment. Pod uwagę brana jest sprzedaż ośrodka narciarskiego, gdy tylko skończą się tam unijne projekty.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok