Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Białoruscy lekarze dostaną mieszkania komunalne w Suwałkach

Białoruscy lekarze dostaną mieszkania komunalne w Suwałkach

20.01.2021, 08:25, akt. 08:37

Lekarze z Białorusi, którzy wkrótce rozpoczną pracę w suwalskim szpitalu, będą mogli wynająć mieszkania ze specjalnej puli prezydenta miasta. Lokale te zwykle trafiają do sportowców lub osób zajmujących się kulturą.

Photographee.eu - Fotolia.com
Photographee.eu - Fotolia.com

Białoruscy lekarze dostaną mieszkania komunalne w Suwałkach - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wczoraj (19.01) ma posiedzeniu komisji spraw społecznych i bezpieczeństwa zgodę wyrazili miejscy radni. Wnioskował o to dyrektor suwalskiego szpitala Adam Szałanda.

- Pozyskujemy onkologa oraz dwóch zakaźników, których szczególnie nam brakuje. Zwłaszcza w tym trudnym okresie. Mieszkania są na okres przejściowy, a nie na stałe. Dopóki specjaliści się u nas zaadoptują. Już od paru lat współpracujemy z lekarzami zza wschodniej granicy i niektórzy osiedli tu na dobre, a nawet kupili domy.

Dyrektor Zarządu Budynków Mieszkalnych Jarosław Lebiediew poinformował, że jedno mieszkanie może przydzielić od razu. Na drugie trzeba będzie jednak poczekać.

- Druga rodzina to pani doktor z dzieckiem. Dla niej też postaramy się jak najszybciej znaleźć lokal. Liczę, że odbędzie to w ciągu miesiąca. Zgodnie z zapisami z uchwały miejskiej umowy są zawierane na czas trwania stosunku pracy, ale nie dłużej niż 5 lat. To formuła pozwalająca na elastyczne kształtowanie tych umów.

W suwalskim szpitalu pracuje obecnie kilkunastu lekarzy zza wschodniej granicy. Są to m.in. ortopeda, dwóch zakaźników, radiolog, neonatolog oraz po dwie osoby specjalizujecie się w chorobach zakaźnych, oraz medycynie ratunkowej. W większości to obcokrajowcy z Kartą Polaka.

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. archiwum
26.02.2021, 09:49, akt. 09:53

Zdarzyło się w tygodniu - Areta Topornickaźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok