Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Niepowodzeniem zakończył się przetarg na budowę dużej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Poćkunach

Niepowodzeniem zakończył się przetarg na budowę dużej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Poćkunach

autor: Areta Topornicka

25.01.2021, 07:12

Jak informowaliśmy, na ten projekt placówka otrzymała rekordowe 9,7 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

fot. Podlaski Urząd Wojewódzki
fot. Podlaski Urząd Wojewódzki

Do przetargu zgłosiło się 6 firm. Jednak, jak mówi wójt Sejny Dariusz Łostowski, proponowane ceny okazały się dużo wyższe niż gmina zakładała.

Pierwszy etap, który zaplanowaliśmy do wykonania opiewał na 5,6 mln zł. Najtańsza oferta wynosiła około 8 mln zł. Ze względu na to, że nie byliśmy przygotowani na tak dużą kwotę, postanowiliśmy ten przetarg unieważnić.

Według projektu, przy szkole mają powstać: sala gimnastyczna wraz z zapleczem, nowe klasy dla uczniów,  oddział przedszkolny i biblioteka.

Wójt planuje ogłosić kolejny przetarg, jednak nie ukrywa, że być może trzeba będzie z czegoś zrezygnować.

Jeszcze raz zweryfikujemy obecne ceny oraz zakres wykonywanych prac. W planach jest przecież nie tylko nowa sala, ale również rozbudowa całej szkoły. W ostatnim czasie wzrosła najniższa płaca minimalna. Sądzimy, że miało to wpływ no to, że wykonawcy drożej wycenili swoją pracę.

Nowy przetarg gmina ogłosi w przyszłym miesiącu.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Rozbudowa za ponad 12 mln zł czeka Szkołę Podstawową w Poćkunach

10.12.2020, 09:04

Placówka znalazła się na ogłoszonej we wtorek (8.12) liście projektów, które otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wysokość dotacji, to aż 9,7 mln zł.


Czy w Sejnach powstanie rondo? Powiat musi się dołożyć

23.12.2019, 08:30

Nowe rondo w Sejnach nie powstanie, jeżeli tamtejszy powiat nie dołoży 250 tys. zł do dokumentacji projektowej. To warunek, jaki stawiają władze wojewódzkie. Starostwo tłumaczy, że go na to nie stać i szuka innego rozwiązania.


Uczniowie narysowali zagrożenia. Inspekcja pracy ich nagrodziła

6.12.2019, 12:03

Agata Daniłowicz ze Szkoły Podstawowej w Krasnopolu, Krystian Michalski z Krasnowa, Krzysztof Jachimowicz z Poćkun, Eryka Marcinkiewicz z Sejn, Kornelia Hościk z Gib, Jakub Szymczyk z Puńska i Inesa Balewicz z Widugier - to laureaci z powiatu sejneńskiego XVII edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


fot. archiwum
26.02.2021, 09:49, akt. 09:53

Zdarzyło się w tygodniu - Areta Topornicka
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok