Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | - Wykonaliśmy wszystkie zalecenia pokontrolne - zapewnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Suwałkach Ewa Brzozowska

- Wykonaliśmy wszystkie zalecenia pokontrolne - zapewnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Suwałkach Ewa Brzozowska

autor: Iza Kosakowska

23.02.2021, 11:23, akt. 11:25

Odnosi się w ten sposób do głośnej sprawy nauczyciela, który zmarł na COVID-19. Według anonimowego doniesienia, jakie trafiło do służb sanitarnych, mógł się zarazić w szkole, m.in. podczas posiedzenia rady pedagogicznej.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

To doniesienie sprawiło, że w placówce pojawił się sanepid. Dyrektor Brzozowska informuje, iż wszystkie niedociągnięcia zostały już usunięte.

- W protokole pokontrolnym nieprawidłowości nie stwierdzono i nie naruszono żadnych przepisów prawnych. Kontrola zaleciła doraźne zmiany, a mianowicie w procedurach mieliśmy zapis angażujący uczniów w proces dezynfekowania powierzchni pracowni informatycznej klawiatur i te zapisy zostały usunięte. Uaktualniono także sposoby zachowania uczniów w bibliotece szkolnej.

Jak dodaje, zaktualizowano także procedury z uwzględnieniem obecnie obowiązujących wytycznych dla klas I-III szkół podstawowych.

- Wprowadziliśmy też dodatkowe potwierdzenie pisemne przez pracowników obsługi, że dane pomieszczenie, zwłaszcza pomieszczenie sanitarne, zostało o konkretnej godzinie zdezynfekowane. Przeorganizowaliśmy jeszcze sposoby wydawania posiłków. Wszystkie czynności już wykonaliśmy i usterki usunęliśmy.

Nieco inne zdanie na temat wagi stwierdzonych nieprawidłowości miała Elżbieta Bednarko - Powiatowy Inspektor Sanitarny w Suwałkach, która w poniedziałek gościła w naszym radiu. Jak zauważyła, nie były to sprawy, nad którymi dało się przejść do porządku dnia. Dodała jednocześnie, że nie można ustalić jednoznacznie, gdzie zmarły nauczyciel zaraził się koronawirusem. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Elżbieta Bednarko

22.02.2021, 09:56

- Żadna odpowiedzialna osoba nie stwierdzi jednoznacznie, że nauczyciele zarazili się podczas rady pedagogicznej, ale też wykluczyć tego nie można - mówi Elżbieta Bednarko.


ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul
© GVictoria - fotolia.com
3.03.2021, 09:51, akt. 09:52

Co dalej z plażą POSTiW w Augustowie?


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok