Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowski przedsiębiorca oskarża swoją pracownicę o kradzież 640 tys. zł

Augustowski przedsiębiorca oskarża swoją pracownicę o kradzież 640 tys. zł

autor: Marcin Kapuściński

26.03.2021, 07:07, akt. 09:14

Proces w tej sprawie rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Suwałkach, a kasjerce, oprócz zwrotu pieniędzy, grozi nawet 10 lat więzienia.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Oszukanym biznesmenem jest Waldemar Kondracki. W Augustowie prowadzi on m.in. sklep, gdzie handluje mięsem i wędlinami.

- Zostałem oszukany przez pracownicę, która od 16 lat pracowała w moim zakładzie. Proceder wyglądał w ten sposób, że początkowo nabijała całe zakupy na kasę. Nie zamykała jednak rachunku i odrywała klientowi tylko górną cześć paragonu. Gdy wychodził ze sklepu, usuwała wszystkie pozycje do dużo niższej kwoty i finalizowała zakup.

W akcie oskarżenia prokuratura zarzuciła Ewie B., że wielokrotnie przywłaszczyła sobie powstałą w ten sposób różnicę. Miała z tego procederu uczynić stałe źródło utrzymania.

- Przez cztery lata z naszego sklepu mięsnego wyprowadziła 640 tys. zł. Miałem kilka punktów, a ich rentowność spadała. Nie wiedziałem wtedy dlaczego. Zacząłem więc je likwidować i moja działalność skurczyła się do jednego. Niestety ta pani tam właśnie pracowała i dalej robiła swoje. W końcu nakryły ją jej współpracownice. Przyznała się do tego zarówno im, jak i nam. Teraz się jednak tego wypiera, kwestionuje kwotę i mówi, że zdarzyło się to tylko raz.

Kondracki podkreśla, iż dysponuje nie tylko zapisami z twardych dysków kas fiskalnych, gdzie udokumentowana została każda operacja z ostatnich czterech lat. Ma również dowody w postaci nagrań z kamer przedstawiające zachowanie kasjerki.

| red: mik, kap

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki. Mniej przestępstw rozbójniczych, bójek i pobić, kradzieży, a także wypadków drogowych

17.03.2021, 11:43

Więcej uszkodzeń mienia oraz pijanych kierowców. Tak w skrócie przedstawia się bilans suwalskiej policji za 2020 rok.


Suwalski policjant będący po służbie zatrzymał sprawcę wyjątkowo zuchwałej kradzieży

17.03.2021, 06:52

Chodzi o zdarzenie z ubiegłego tygodnia, kiedy to w jednym ze sklepów w centrum Suwałk nieznany mężczyzna wyrwał z rąk ekspedientki złoty łańcuszek i uciekł. Policjanci z wydziału kryminalnego szybko ustalili, że złodziejem jest 23-latek, który ma już na koncie liczne sklepowe kradzieże.


W każdej miejskiej szkole w Augustowie zdarzają się incydentalne przypadki agresji między uczniam

15.03.2021, 12:34

Wynika to z raportu przedstawionego na posiedzeniu komisji rewizyjnej rady. Dochodzi również do nieodpowiedniego zachowania względem nauczycieli.

ZNAJDŹ NASXXI Suwalski Jarmark Folkloru, fot. Areta Topornicka
26.07.2021, 09:29, akt. 09:34

Co nosi Szkot pod kiltem?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok