Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwałki nie dostały dotacji z rządowego funduszu - o przyczyny pyta poseł Krzysztof Truskolaski

Suwałki nie dostały dotacji z rządowego funduszu - o przyczyny pyta poseł Krzysztof Truskolaski

autor: Marcin Kapuściński

7.04.2021, 16:01, akt. 16:16

O przyczyny nieprzyznania Suwałkom pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pyta poseł Krzysztof Truskolaski. Polityk Koalicji Obywatelskiej oczekuje, że sprawą w trybie pilnym zajmie się Podlaski Zespół Parlamentarny.

Konferencja posła Krzysztofa Truskolaskiego w Suwałkach, fot. Marcin Kapuściński
Konferencja posła Krzysztofa Truskolaskiego w Suwałkach, fot. Marcin Kapuściński

Podczas środowej (07.04) konferencji zorganizowanej pod suwalską delegaturą Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego parlamentarzysta podkreślał, że dofinansowania nie otrzymał żaden z trzech projektów złożonych przez władze Suwałk. Jego zdaniem zdecydowała o tym polityka, a nie względy merytoryczne.


- Gmina Radziłów, w której mieszka nieco ponad 5 tys. osób dostała pieniądze na dwa projekty. Suwałki, czyli 70 tys. miasto dostało dofinansowane na zero projektów na łączna kwotę zero złotych. Jest to sytuacja skandaliczna i nie powinna się wydarzyć. Jest to zero złotych dla suwalczan i zero złotych na rozwój miasta - mówi poseł Krzysztof Truskolaski.


Krzysztof Truskolaski oczekuje od lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości odpowiedzi, dlaczego przy przyznawaniu rządowych pieniędzy pominięto Suwałki.


- Takie pytanie chciałbym zadać wojewodzie i posłom z PiS na najbliższym posiedzeniu Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego. Wystosowałem pismo do przewodniczącego zespołu Jarosława Zielińskiego, aby to gremium mogło się spotkać w trybie pilnym. Tak, abyśmy wraz z samorządowcami i przedstawicielem rządu w terenie mogli porozmawiać, dlaczego te środki nie są przydzielone dla wszystkich miejscowości - mówi Truskolaski.

 

Zapytany o sprawę poseł Jarosław Zieliński podkreślał, iż dotacje przyznawane są na konkretne przedsięwzięcia, a nie temu, czy innemu prezydentowi miasta. Zwrócił też uwagę, że gdyby uwzględnić wszystkie propozycje Suwałk lub Białegostoku, cała pula 75 mln zł przeznaczonych na województwo podlaskie zostałaby od razu wyczerpana.

W naszym regionie wsparcie dostanie 65 inwestycji samorządowych.

| red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki nie otrzymały pieniędzy z nowego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, bo złożyły zbyt kosztowne wnioski

6.04.2021, 12:45

Stwierdził w naszym studiu poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.


Jarosław Zieliński

2.04.2021, 11:19

- Wnioski, które były składane przez takie miasta, jak Suwałki opiewały na bardzo wysokie kwoty. Gdyby je wszystkie zrealizować, pochłonęłyby całą pulę przeznaczoną na województwo podlaskie - mówi Jarosław Zieliński.


Milionowe inwestycje na Suwalszczyźnie

1.04.2021, 08:21

Ponad 11,6 mln zł trafi do samorządów z powiatów suwalskiego, augustowskiego i sejneńskiego w ramach III edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wczoraj (31.03) premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzję o przyznaniu środków dla województwa podlaskiego. W sumie do podziału w woj. podlaskim było 75 mln zł.


Ponad 60 inwestycji w regionie dofinansowanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych [lista]

31.03.2021, 16:31

Przebudowa dróg, budowa świetlic, boisk, strzelnic, a także modernizacja budynków szkół i szpitali - między innymi na takie inwestycje podlascy samorządowcy dostali dofinansowanie z kolejnej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

ZNAJDŹ NAS

Premiera słuchowiska "Mesjasz. Bruno Schulz"

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


fot. Iza Kosakowska
1.12.2022, 13:45, akt. 13:47

Gospel po suwalskufot. KWP
1.12.2022, 13:35, akt. 13:36

Policja wróci do Nowinkiźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok