Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 60 inwestycji w regionie dofinansowanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych [lista]

Ponad 60 inwestycji w regionie dofinansowanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych [lista]

autor: Edyta Wołosik

31.03.2021, 16:31, akt. 19:42

Przebudowa dróg, budowa świetlic, boisk, strzelnic, a także modernizacja budynków szkół i szpitali - między innymi na takie inwestycje podlascy samorządowcy dostali dofinansowanie z kolejnej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

źródło: PUW
źródło: PUW

W sumie na 65 projektów jest ponad 75 mln zł dofinansowania. Lista wszystkich zakwalifikowanych inwestycji jest w załączniku poniżej.

Największe wsparcie - po 4 mln zł - przyznano na prace w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i na utworzenie Muzeum Romana Dmowskiego i Rodziny Lutosławskich w Drozdowie.

Kolejnym projektem, który otrzymał wysokie dofinansowanie, jest inwestycja powiatu monieckiego. Dzięki 3,8 mln zł z Funduszu samorząd zrealizuje projekt termomodernizacji czterech budynków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach i wymieni sieć ciepłowniczą. Szacowany koszt całej inwestycji to 7 mln zł.

Z podziału pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie są zadowolone m.in. władze Białegostoku, które złożyły trzy wnioski - łącznie na 25 mln zł. Dotyczyły one remontu ulicy Depowej, budowy sali gimnastycznej w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, a także przebudowy i modernizacji zabytkowych budynków VI Liceum Ogólnokształcącego. 


- Żałuję, że Białystok żadnego wsparcia tym razem nie otrzymał. Ubolewam nad tym. Będziemy dalej próbowali, ale z jakim efektem, nie wiem, bo przy podziale środków dyskryminowane są duże miasta - mówi Rafał Rudnicki.


Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wyjaśnia, że nie tylko Białystok nie dostał dofinansowania, bo z naszego regionu wpłynęło 440 wniosków, a wsparcie przyznano 65 projektom.


- Te wnioski wielokrotnie przekraczały możliwości dofinansowania, stąd też wiele jest samorządów, które być może są niezadowolone lub też miały wyższe oczekiwania - podkreśla wojewoda.


- Podczas oceny wniosków brano pod uwagę takie kryteria jak: kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom niepełnosprawnym, liczba osób, które skorzystają z inwestycji, wpływ inwestycji na zapobieganie klęskom żywiołowym, koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu - informuje Podlaski Urząd Wojewódzki.

W poprzednich naborach samorządy z województwa podlaskiego otrzymały ponad 400 mln zł.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szpitale w Białymstoku i Zambrowie dostaną unijne pieniądze

26.03.2021, 16:38

Trzy miliony złotych unijnego wsparcia na walkę z pandemią dostanie szpital miejski w Białymstoku. Za te pieniądze kupi środki ochrony osobistej, aparaturę medyczną, urządzenia i środki do dezynfekcji, testy, odczynniki i specjalistyczny samochód.


Wiosną może rozpocząć się gruntowny remont Teatru Dramatycznego w Białymstoku

9.01.2021, 16:55

Pod koniec stycznia ma zostać ogłoszony przetarg na remont siedziby Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku - poinformował teatr. Modernizacja będzie dotyczyła całego budynku, w tym dwóch scen i części administracyjnej.


Białostoccy radni przyjęli krytyczne stanowisko ws. Funduszu Inwestycji Lokalnych

14.12.2020, 11:18

Nie rozumieją tej decyzji, są oburzeni i apelują o racjonalny podział pieniędzy w kolejnym rozdaniu. Białostoccy radni Koalicji Obywatelskiej przygotowali i przegłosowali stanowisko w sprawie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przeciw przyjmowaniu tego stanowiska byli radni Prawa i Sprawiedliwości.


Podlaskie samorządy dostaną ponad 180 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

8.12.2020, 17:21

26 milionów złotych na przebudowę Teatru Dramatycznego w Białymstoku. To największa dotacja, która trafi do naszego regionu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest już lista projektów, które dostały dofinansowanie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok