Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy radni przyjęli krytyczne stanowisko ws. Funduszu Inwestycji Lokalnych

Białostoccy radni przyjęli krytyczne stanowisko ws. Funduszu Inwestycji Lokalnych

autor: Edyta Wołosik

14.12.2020, 11:18, akt. 12:03

Nie rozumieją tej decyzji, są oburzeni i apelują o racjonalny podział pieniędzy w kolejnym rozdaniu. Białostoccy radni Koalicji Obywatelskiej przygotowali i przegłosowali stanowisko w sprawie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przeciw przyjmowaniu tego stanowiska byli radni Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
Białostoccy radni przyjęli krytyczne stanowisko ws. Funduszu Inwestycji Lokalnych - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W połowie roku - w pierwszym rozdaniu pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - do Białegostoku trafiło prawie 40 milionów złotych, teraz - w drugim - miasto wsparcia nie dostało. Urzędnicy złożyli 20 wniosków, głównie na inwestycje w obiekty sportowe przy szkołach. Zdaniem radnych Koalicji Obywatelskiej podział pieniędzy miał charakter polityczny, a tak - jak mówi radna Katarzyn Jamróz - nie powinno być: "to decyzje niesprawiedliwe i bardzo szkodliwe".

Zarzuty te odpierał radny Prawa i Sprawiedliwości Henryk Dębowski. Wskazywał, że podział pieniędzy odbywał się w drodze konkursu. Zapewniał, że białostoczanie też będą korzystać ze wsparcia, bo Urząd Marszałkowski dostał pieniądze na inwestycje w Białymstoku, m.in. na remont Teatru Dramatycznego i szpitala wojewódzkiego.

W stanowisku czytamy m.in.: "Miasto Białystok powinno otrzymać wsparcie tak samo, jak inne samorządy w województwie podlaskim". Czy tak się stanie? Będzie wiadomo po rozstrzygnięciu kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nabór właśnie ogłoszono. W drugiej już zakończonej w naszym regionie dofinansowano 100 projektów na ponad 180 milionów złotych.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wójt Kulesz Kościelnych skierował do wojewody list otwarty ws. rozdziału rządowych pieniędzy

13.12.2020, 18:47

List otwarty w sprawie rozdziału pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych skierował do wojewody podlaskiego wójt Kulesz Kościelnych Stefan Grodzki. Za niesprawiedliwe uznaje w nim, że jego gmina została pominięta przy rozdziale rządowej pomocy na inwestycje dla samorządów lokalnych.


Augustów bez pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

11.12.2020, 10:30

Pod koniec września miasto złożyło 14 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę prawie 67 milionów złotych. Na początku tygodnia okazało się, że jako jedyna gmina w powiecie nie otrzyma wsparcia.


Prezydent Białegostoku i inni samorządowcy krytycznie o Funduszu Inwestycji Lokalnych

9.12.2020, 18:27

Prezydent Białegostoku i m.in. wójt Korycina krytykują sposób podziału pieniędzy z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przyznanych na pomysły z województwa podlaskiego. W ich ocenie, kryteria przyznania dotacji były niejasne, padły zarzuty, że kluczem były sympatie lub przynależność partyjna.


Premier: rządowy fundusz inwestycji lokalnych to 12 mld zł bezzwrotnego wsparcia

8.12.2020, 13:24

W ramach rządowego funduszu inwestycji lokalnych 12 mld zł bezzwrotnego wsparcia zostanie przeznaczone na m.in. projekty infrastrukturalne, edukacyjne, cyfryzację - powiedział we wtorek (8.12) premier Mateusz Morawiecki.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok