Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Urban zamiast polskiego Papieża? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Urban zamiast polskiego Papieża? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

24.05.2021, 12:17, akt. 12:24

Szkole w Raczkach nadano imię Jana Pawła II i... internetowe szambo się wylało.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Urban zamiast polskiego Papieża? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Mam zresztą taką swoją teorię, że gdyby w komputerach zamontować alkomaty i narkotesty, z których trzeba by obowiązkowo skorzystać przed włączeniem sprzętu, to nasz internet od razu by złagodniał. Choć z drugiej strony nie można wykluczyć, że niektórzy żadnego wspomagania organizmu nie potrzebują, a ich świat zamyka się w kilku wulgarnych określeniach.   

Raczki, to oczywiście "ciemnogród" i "wioska". Jan Paweł II w najłagodniejszej formie - obrońca pedofili. Natomiast szkolny sztandar, to "szmata". Autorką jednego z wpisów była młoda dziewczyna, pochodząca z tych terenów, a tenże wpis polubiła matka - urzędniczka. Niech każdy sobie sam to skomentuje. 

Jakoś nie odnotowałem, kto - zdaniem tej grupy ludzi - nadaje się na patrona szkoły? Może Jerzy Urban? Albo - Marta Lempart czy Zbigniew Stonoga? Kto wie, czy kiedyś tego nie doczekamy.

 Z okazji nadania imienia na jednym ze szkolnych korytarzy pojawił się cytat z kazania wygłoszonego w 1983 roku do młodych Polaków przez Jana Pawła II: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali". Wydaje się, że to zdanie jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek.   

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcom ta droga nie jest potrzebna - felieton Tomasza Kubaszewskiego

17.05.2021, 12:00

Nie masz problemu? To go sobie wymyśl!
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie ogłosiła konsultacje przebiegu południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa. Każdy z trzech wariantów ma minusy. Dwa mogą mocno utrudnić życie mieszkańców, trzeci wiąże się z wycinką lasu.


Papieski Tryton pójdzie na żyletki? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

10.05.2021, 11:57

Statków, którymi pływał najwybitniejszych Polak w historii - Jan Paweł II mamy oczywiście na potęgę. Można przebierać jak w krawatach - a to ten, a to tamten.


Suwalskie świnie, czyli standardy elit - felieton Tomasza Kubaszewskiego

4.05.2021, 11:58

Pracownica ośrodka pomocy społecznej, która na jednym z portali nazwała mieszkańców uczestniczących w wiecu prezydenta Andrzeja Dudy "starymi szmatami" i "świniami suwalskimi" uważa, że została niesłusznie zwolniona z pracy. Wniosła więc pozew do sądu.


Obrońcy niektórych drzew - felieton Tomasza Kubaszewskiego

26.04.2021, 11:47

Liczy się tak naprawdę nie to, co jest rżnięte, ale - kto rżnie. W ciągu ostatnich lat w takich choćby Suwałkach, a ściślej w ich centrum, wyrżnięto mnóstwo starych drzew. Także pod tym względem miasto zmieniło się nie do poznania. Dotyczy to choćby dwóch parków. Jednemu z nich trzeba było nawet zmienić nazwę - z parku na plac.


Bycie radnym nie jest obowiązkowe - felieton Tomasza Kubaszewskiego

20.04.2021, 09:24

W Augustowie radni zarzucają sobie nawzajem wykorzystywanie mandatów do tego, żeby się wzbogacić. Podobna historia pojawiła się w Suwałkach, a wcześniej to samo przerabiano w Białymstoku i w wielu innych miejscowościach naszego regionu. Jak to zwykle w III RP, prawo jest mało precyzyjne i można je interpretować w różny sposób.

ZNAJDŹ NAS

źródło: stock.adobe.com
17.09.2021, 10:57, akt. 10:59

Jakich imprez zabrakło latem? - sonda

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok