Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Pieniądze na ratowników, a nie na autopromocję - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Pieniądze na ratowników, a nie na autopromocję - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

14.06.2021, 14:45, akt. 14:49

Rok w rok jest to samo, aż do znudzenia. Nagle gdzieś w okolicach maja lub nawet czerwca różni prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie budzą się i sobie przypominają, że na ich terenie znajdują się jakieś jeziora i warto zadbać o to, by mieszkańcy tam się nie topili. Zwołują specjalnie konferencje prasowe i pokazują, jak o tych mieszkańców dbają.

fot. Wigierski Park Narodowy
fot. Wigierski Park Narodowy

Pieniądze na ratowników, a nie na autopromocję - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Ostatnio obudził się wójt Suwałk. W jednym z portali wyczytałem, że w tej gminie będą, uwaga, AŻ DWIE strzeżone plaże. No po prostu gigantyczny sukces, bez precedensu można powiedzieć. Szczególnie w sytuacji, gdy ma się na swoim terenie znaczną część jeziora Wigry i mnóstwo pomniejszych akwenów. 

Bez precedensu była również ubiegłoroczna inwestycja tej samej gminy na plaży we wsi Krzywe. Pomost miał tam być wymieniony przed sezonem letnim, został - dzięki sprawnemu rzecz jasna działaniu urzędników - w styczniu. Aż dziwne, że nikt wtedy nie chciał z tego skorzystać i nie urządzono specjalnej fety. 

Z tymi kąpieliskami duże problemy są też w Augustowie oraz okolicach. I jak bumerang wraca kwestia ratowników. Ponoć ich brakuje. Nie, ratowników mamy pod dostatkiem. Brakuje natomiast wyobraźni różnej maści urzędnikom. Bo oferują tymże ratownikom stawki, za które sami pewnie jednego papierka by nie przewrócili na drugą stronę. A przecież lato trwa w naszym regionie bardzo krótko. Dla żadnego samorządu to nie jest w gruncie rzeczy duży wydatek. Zarówno miasto Augustów, jak i gminę Suwałki stać na znacznie więcej kąpielisk. 

Na pewno lepiej publiczne pieniądze wydać na to, niż choćby na autopromocję lokalnych włodarzy w mediach. Także w kontekście tego, jak dbają o bezpieczeństwo na kąpieliskach.  

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


fot. Renata Reda
30.07.2021, 11:46, akt. 11:58

Czy Augustów jest latem drogi?Fot. Marcin Kapuściński
30.07.2021, 11:17, akt. 11:24

Otwarto drogę w Maćkowej Rudzie
XXI Suwalski Jarmark Folkloru, fot. Areta Topornicka
26.07.2021, 09:29, akt. 09:34

Co nosi Szkot pod kiltem?

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok