Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Hala pneumatyczna przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach może w ogóle nie powstać

Hala pneumatyczna przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach może w ogóle nie powstać

autor: Jakub Mikołajczuk

3.08.2021, 08:57, akt. 08:59

Na budowę hali nie zgadza się straż pożarna.

Fot. Sylwia Krassowska
Fot. Sylwia Krassowska

Na razie prezydent Czesław Renkiewicz podpisał pełnomocnictwo w tej sprawie dla firmy Panorama, która wygrała przetarg na budowę obiektu.


- Sytuacja według mnie wygląda źle. Wojewódzka Komenda PSP nie chce tego zaakceptować. Zobaczymy, co Panorama osiągnie. Firma spróbuje zrobić to, co nie udało się nam, czyli dostać pozytywną opinię od Państwowej Straży Pożarnej.


Zadaszone balonem boisko powstać ma w sąsiedztwie bloków położonych przy ulicy Waryńskiego. Odległość od nich jest mniejsza niż wymagane przepisami 20 metrów.

Prezydent Renkiewicz przyznaje, że budowa hali w tym miejscu stoi pod znakiem zapytania.


- Jeżeli nawet PSP pozytywnie zaopiniuje projekt Panoramy, to potem trzeba będzie jeszcze wystąpić o odstępstwo od obowiązujących przepisów do ministerstwa. Zatem długa jeszcze droga przed nami i dopiero za kilka miesięcy okaże się, czy w tym miejscu ta hala ma szansę powstać, czy też nie.


Przypomnijmy, że to jedna z inwestycji z budżetu obywatelskiego. Miała być gotowa już w ubiegłym roku. Jej koszt, to 950 tys. zł.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Czy w Suwałkach powstanie hala pneumatyczna?

1.04.2021, 10:49

Jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji wszystkich suwalskich budżetów obywatelskich, czyli budowa hali pneumatycznej przy Szkole Podstawowej nr 6 może nie dojść do skutku.


Hala przy suwalskiej Szkole Podstawowej nr 6 będzie o wiele droższa niż przewidywano

3.07.2020, 08:06

Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że do inwestycji z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego miasto dołoży ponad ćwierć miliona złotych.

ZNAJDŹ NASźródło: stock.adobe.com
17.09.2021, 10:57, akt. 10:59

Jakich imprez zabrakło latem? - sondaźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok