Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalczan czekają istotne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej

Suwalczan czekają istotne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej

autor: Areta Topornicka

13.01.2022, 12:02, akt. 12:04

Dotyczy to głównie północnej części miasta. Modyfikacje wymusiła przebudowa ulic i powstanie nowych osiedli.

Designed by www.freepik.com
Designed by www.freepik.com

 Całkowicie zlikwidowany zostanie przystanek przy Domu Pomocy Społecznej "Kalina", a zamiast niego pojawi się nowy. Jak mówi kierownik komunikacji miejskiej Suwałkach Ewa Żegaczewska, chodzi o to, aby mieszkańcy osiedla Chopina mieli łatwiejszy dostęp do centrum.


- Wszystkie linie jadące w kierunku centrum miasta przez ulicę Kowalskiego będą zatrzymywały się na nowym przystanku Pułaskiego/Chopina, a następnie skręcały w lewo na skrzyżowaniu w ulicę Kowalskiego. To dobre rozwiązanie, ponieważ pasażerowie - mieszkańcy nowych osiedli będą mogli dostać się stąd do centrum 7 dni w tygodniu. Tym samym przystanek Pułaskiego/DPS nie będzie już funkcjonował.


Dwa nowe przystanki pojawią się również przy ul. Armii Krajowej, a dojeżdżać tam będzie głównie autobus linii nr 11. Jego trasa wydłuży się aż do ulicy Wylotowej. Jak dodaje Ewa Żegaczewska, skorzystają na tym m.in. mieszkańcy Osiedla Kolejowego.


- Powstały przystanki Armii Krajowej/Północna oraz Armii Krajowej/Wylotowa. Od ulicy Północnej przystanek zlokalizowany jest na pierwszym, prawym zjeździe z ronda. Oznacza, to, że linia nr 11 będzie zaczynała i kończyła swój kurs na przystanku Armii Krajowej/Wylotowa.


Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od najbliższej soboty (15.01).

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Na brak przystanku autobusowego skarżą się suwalczanie z osiedla leżącego przy ulicy Zastawie

14.04.2021, 12:55

Ratusz nie ma jednak dla nich dobrych wieści. Okazuje się bowiem, że komunikacja publiczna jest w Suwałkach coraz bardziej deficytowa i miasta nie stać na nowe połączenia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie TeatrFot. Adam Dąbrowski
17.01.2022, 09:40, akt. 09:42

Co z jakością powietrza w Augustowie?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok