Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dwaj mężczyźni oskarżeni o zabójstwo pensjonariusza suwalskiej noclegowni przyznali się do winy

Dwaj mężczyźni oskarżeni o zabójstwo pensjonariusza suwalskiej noclegowni przyznali się do winy

autor: Marcin Kapuściński

10.02.2022, 07:10, akt. 00:13

Wczoraj (9.02) przed Sądem Okręgowy w Suwałkach ruszył proces w sprawie bestialskiego mordu sprzed ponad 10 lat.

Fotolia.com
Fotolia.com

Na ławie oskarżony zasiedli 43-letni Radosław S. oraz 33-letni Łukasz K. Prokurator Okręgowy Anna Kolesińska-Soroka przedstawiła im dwa zarzuty - zabójstwa 60-letniego bezdomnego oraz ukrycia i zbezczeszczenia jego zwłok.

Działając wspólnie i w porozumieniu w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia zadawali mu liczne uderzenia rękoma i nogami po całym ciele. W tym w głowę i brzuch. Spowodowali u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci m.in. stłuczenia i opuchlizny głowy. Następnie w pokoju skrępowali jego nogi i ręce za pomocą taśmy przylepnej. Potem podali mu dużą ilość różnych tabletek, które garściami wsypali mu do buzi. Zmusili go do ich połknięcia i zakleili mu usta za pomocą taśmy. Na skutek tych działań nastąpił zgon ofiary.

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2011 roku, ale sprawę dopiero po 9 latach wyjaśniło policyjne Archiwum X. Śledczy ustalili, że 60-latek został zabity, jednak miejsca, gdzie ukryto jego ciało wciąż nie odnaleziono.

W celu zatarcia śladów przestępstwa sprzątnęli z krwi pomieszczenia łaźni, korytarza i pokoju. Zwłoki zawinięte w koc przeciągnęli do łaźni, gdzie w nocy przez otwarte okno wyrzucili je z budynku noclegowni. Następnie przy pomocy przygotowanej wcześniej taczki wywieźli je na działkę umiejscowioną przy ulicy Sportowej. Tam przy użyciu łopaty dokonali uszkodzenia ciała zmarłego. Mieli bowiem problem z umieszczeniem go w przygotowanym wcześniej za krótkim dole. Doprowadzili tym do znieważenia jego zwłok.

Młodszego z oskarżonych prokuratura obwiniła również o zastraszanie jednego ze świadków. Za popełnione czyny obu mężczyznom grozi dożywocie.

Kolejne posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się za dwa tygodnie.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Przed sądem stanie dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo pensjonariusza suwalskiej noclegowni

22.12.2021, 10:39

Prokuratura skierowała właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.


Niepowodzeniem zakończyły się poszukiwania zwłok mężczyzny, który 10 lat temu w Suwałkach padł ofiarą zabójstwa

7.07.2021, 09:55

Jak informowaliśmy, w ubiegłym miesiącu z pomocą ciężkiego sprzętu policja przekopywała teren przy ul. Sportowej. Prace trwały kilka dni, jednak ciała mężczyzny nie odnaleziono.


Suwałki: rozpoczęły się poszukiwania ciała mężczyzny zamordowanego 10 lat temu

23.06.2021, 14:16

W Suwałkach rozpoczęły się poszukiwania ciała mężczyzny, który 10 lat temu padł ofiarą zabójstwa. Przy pomocy ciężkiego sprzętu rozkopywany jest teren przy ul. Sportowej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCHfot. Katarzyna Turowicz
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrachfot. Marta Sołtys
13.08.2022, 17:36, akt. 17:39

Zlot samochodowy w Augustowie [zdjęcia]


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok