Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwałki: rozpoczęły się poszukiwania ciała mężczyzny zamordowanego 10 lat temu

Suwałki: rozpoczęły się poszukiwania ciała mężczyzny zamordowanego 10 lat temu

autor: Areta Topornicka

23.06.2021, 14:16, akt. 14:36

W Suwałkach rozpoczęły się poszukiwania ciała mężczyzny, który 10 lat temu padł ofiarą zabójstwa. Przy pomocy ciężkiego sprzętu rozkopywany jest teren przy ul. Sportowej.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Chodzi o 60-letniego pensjonariusza suwalskiej noclegowni. W kwietniu 2011 roku mężczyzna zaginął w tajemniczych okolicznościach. Policji nie udało się ustalić, co z nim się stało. 

Mimo, że śledztwo w tej sprawie zostało umorzone, to przez niemal dekadę funkcjonariusze podlaskiego Archiwum X badali okoliczności tego zdarzenia. Mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Wojciech Piktel:


Funkcjonariusze z Archiwum X przy wykorzystaniu najnowszych technik badawczych ustalili, że zaginiony mężczyzna najprawdopodobniej został zabity, a jego zwłoki ukryte. Policjanci ustalili także dwóch podejrzanych o to zabójstwo. Jest to 43-letni mieszkaniec Suwałk i 32-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Pod koniec marca bieżącego roku obaj mężczyźni zostali zatrzymani w swoich domach, a następnie doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach - informuje Wojciech Piktel.


Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zabójstwa oraz ukrycia i zbezczeszczenia zwłok. Jak dodaje Wojciech Piktel, wszystko wskazuje na to, że ciało zabitego mężczyzny znajduje się zakopane w skarpie przy ul. Sportowej:


Prokurator po podjęciu śledztwa przeprowadził różne dowody w tej sprawie. Po ich wnikliwej ocenie okazało się, że na tym terenie mogą znajdować się zwłoki mężczyzny. Obecnie przeszukiwany jest obszar przy ul. Sportowej w Suwałkach w celu odnalezienia ciała 60-latka. Nie chcemy zdradzać szczegółów organizacji tych prac. Zostały one zorganizowane tak, aby były skuteczne i efektywne - dodaje rzecznik suwalskiej prokuratury.


Na miejscu pracuje ciężki sprzęt, a teren przez całą dobę zabezpiecza policja.


| red: bsd

ZOBACZ TEŻ:


Sąd Najwyższy oceni, czy suwalscy sędziowie orzekający w sprawie wójta gminy Płaska zachowali bezstronność

15.06.2021, 09:14

Oskarżony o przyjęcie łapówki Wiesław Gołaszewski złożył bowiem skargę na ich decyzję, którą uchylili uniewinniający go wyrok.


Prokuratura sprawdza, czy wójt Bakałarzewa złamał prawo przekazując poczcie spis wyborców

8.06.2021, 07:21

Śledztwo prowadzone jest w sprawie przekroczenia uprawnień, za co grożą nawet 3 lata więzienia.


Augustowska prokuratura bada przyczyny śmierci 46-latka, wobec którego policjanci użyli paralizatora

27.05.2021, 15:40

Nie żyje 46-letni mężczyzna, wobec którego augustowscy policjanci użyli paralizatora. Prokuratura zastrzega jednak, że na razie nie ma podstaw, by łączyć tę śmierć z policyjną interwencją.


Nawet dożywotnie więzienie grozi mężczyźnie, który w jednej z suwalskich fabryk dźgnął nożem swoją konkubinę

27.05.2021, 09:21

Za ten czyn Prokuratura Rejonowa w Suwałkach oskarżyła 52-latka o usiłowanie zabójstwa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytulXXI Suwalski Jarmark Folkloru, fot. Areta Topornicka
26.07.2021, 09:29, akt. 09:34

Co nosi Szkot pod kiltem?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok