Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Od dziś część ulicznych latarni w Suwałkach będzie w nocy wyłączana

Od dziś część ulicznych latarni w Suwałkach będzie w nocy wyłączana

autor: Iza Kosakowska

4.05.2022, 07:06, akt. 09:18

To pomysł władz miasta na oszczędności. Po godz. 23 ciemności zapanują m.in. na boisku przy ulicy Wileńskiej, na Reja od wiaduktu nad obwodnicą do granic miasta, czy na Pileckiego. Z kolei m.in. na ulicach 100-lecia Niepodległości, części Bakałarzewskiej, czy na Piaskowej włączona będzie tylko co druga lub co trzecia latarnia.

Sergey, stock.adobe.com
Sergey, stock.adobe.com

Zdaniem dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni Tomasz Drejera, nie powinno wpłynąć to na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. 


- Jesteśmy zmuszeni oszczędzać energię elektryczną. W związku z tym będą całkowite wyłączenia na niektórych ulicach, gdzie przede wszystkim nie ma zabudowy. Tak jak chociażby odcinek ulicy Staniszewskiego. Wiemy bardzo dobrze, że tam albo w ogóle nie ma mieszkańców, albo bardzo niewielu. Natomiast na części ulic będzie wyłączona co któraś latarnia, ale po 23:00. W tym przypadku kwota oszczędności nie przekracza 50 tysięcy złotych w ciągu całego roku. No ale to jest 50 tysięcy, które zostanie w kasie miejskiej na inne wydatki.


Jednak według przewodniczącego opozycyjnego w suwalskiej radzie miejskiej klubu PiS Jacka Juszkiewicza, wyłączanie latarni to niezbyt trafiony pomysł.


- Trzeba podkreślić, że tam mieszkają mieszkańcy naszego miasta. Jeżeli ta gęstość zaludnienia jest troszkę mniejsza niż bliżej centrum, to przecież nie znaczy, iż te osoby, które też płacą podatki, mają z tego powodu cierpieć. Myślę, że te oszczędności nie są warte takiego rodzaju ograniczeń. Ostatnie pomysły związane z poszukiwaniem w mieście oszczędności chyba są nie do końca przemyślane.


Przypomnijmy, że podobne rozwiązanie wprowadzono w Suwałkach w kwietniu 2020 roku. Wtedy władze miasta szukały oszczędności w związku z pandemią koronawirusa.  

Całkowite wyłączenie oświetlenia: 

boisko przy ul. Wileńskiej, boisko przy ul. Jagiełły 48, Staniszewskiego, Reja odcinek zamiejski – od wiaduktu nad obwodnicą Suwałk do granic miasta, Raczkowska na odcinku od przejazdu kolejowego do granic miasta, Wojska Polskiego (na wysokości byłego zajazdu „Cowboy”), Północna od ul. Pileckiego do granic miasta, Pileckiego, Wyszyńskiego od ul. Pileckiego w kierunku ogródków działkowych, Innowacyjna, Walerego Romana, Utrata od ul. 100-lecia Niepodległości do wysokości Aresztu Śledczego, Majerskiego, Dąbrowskiego (część ulicy), Rzemieślnicza, Hubala.

Częściowe wyłączenie oświetlenia: 

Wyszyńskiego – oświetlenie parkowe przy DPS Kalina, Armii Krajowej na odcinku od ul. Reja do ul. Pułaskiego, Sikorskiego od ul. Grunwaldzkiej do granic miasta, oświetlenie garaży od ul. Lityńskiego 16 do ul. Kowalskiego 23, Grunwaldzka od ul. Bakałarzewskiej do ul. Powstańców Wielkopolskich, Bakałarzewska od ul. Grunwaldzkiej do granic miasta, 100-lecia Niepodległości, Sejneńska od przejazdu kolejowego do granic miasta, Piaskowa, Leśna (z wyłączeniem ul. Wojska Polskiego i dublera pomiędzy ul. Krakowską i ul. Wojska Polskiego), Aleksandry Piłsudskiej, Raczkowska od ul. Warszawskiej do ul. Wojczyńskiego, Piekarskiego.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Nad Rospudą w gminie Filipów powstanie nowa plaża

15.04.2022, 08:11

Skorzystają na tym przede wszystkim dzieci, bo głębokość wody w rzece na tym odcinku nie przekracza 70 cm.


Ciemno na ulicy Kolejowej

17.03.2022, 12:34

Po wyjściu z dworca PKP w Suwałkach uchodźcy muszą zmagać się z ciemnościami.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Family Musical Jam Live - interaktywny koncert familijny z okazji Dnia Dziecka

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: stock.adobe.com
23.05.2024, 07:55, akt. 08:16

Wiosna to ciężki czas dla alergików
fot. Iza Kosakowska
20.05.2024, 09:38, akt. 09:40

Ma niemal 300 lat i nadal zachwyca słuchaczy

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok