Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Program obchodów 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej

Program obchodów 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej

autor: Iza Kosakowska

18.05.2022, 11:50, akt. 11:52

Zjazd potomków, rozmowy o twórczości oraz premiera znaczka i jubileuszowej karty pocztowej - to tylko część atrakcji z okazji obchodów 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej.

fot. Muzeum Marii Konopnickiej
fot. Muzeum Marii Konopnickiej

W sobotę (21.05) w placówce jej imienia w Suwałkach rozpocznie się trzydniowe święto. Jak podkreśla dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach Jerzy Brzozowski, choć nie było to łatwe, do miasta przyjadą też najbliżsi poetki.

- Zawsze trudno jest w jednym miejscu zebrać kilkanaście osób, które są w różnych miejscach na świecie. Natomiast sytuacja była o tyle łatwiejsza, że muzeum imienia Marii Konopnickiej jest w stałym kontakcie z najbliższymi osobami z rodziny. Przyjadą do nas m.in. prawnuczka - poetka Joanna Modrzejewska i praprawnuczka - Monika Modrzejewska-Świgulska. 


Potomkowie Konopnickiej jako pierwsi będą mieli też okazję obejrzeć część nowej wystawy, której oficjalne otwarcie zaplanowano w przyszłym miesiącu.  


Jak dodaje dyrektor Brzozowski, w niedzielę (22.05) o 10:00 odbędzie się także wernisaż innej wystawy.

- Udostępnimy ją zwiedzającym, a tak naprawdę tym wszystkim którzy będą korzystali z naszej działalności edukacyjnej. Bo razem z wystawą przygotowujemy też nowe lekcje muzealne. W oficynie, czyli tak zwanym pałacyku, zaprezentujemy ekspozycję zatytułowaną "Konopnicka dzieciom. Krasnoludki i nie tylko”, którą przygotowujemy tym razem własnym sumptem. To będzie doskonałe uzupełnienie ogrodu bajek, który tam funkcjonuje i całej naszej działalności edukacyjnej.


W trzecim dniu obchodów - 23 maja o 18:00 Teatr Amatorski „Grupa Kłusowników- Straż Przednia wystawi przedstawienie słowno-muzyczne „Urodziny u Pani Marii”.

| red: mik


ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek AugustówAquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
30.06.2022, 10:42, akt. 10:49

Suwalski aquapark wraca do normalnej pracyźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok