Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Samorządowcy z Suwalszczyzny przekonywali premiera do budowy drogi ekspresowej

Samorządowcy z Suwalszczyzny przekonywali premiera do budowy drogi ekspresowej

autor: Marcin Kapuściński

15.07.2022, 07:45, akt. 01:23

Ich zdaniem, te argumenty za powstaniem łącznika między Augustowem a Białymstokiem do szefa rządu trafiły.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Okazja do spotkania z Mateuszem Morawieckim pojawiła się w związku z niedawną wizytą premiera w Gibach na obchodach rocznicy Obławy Augustowskiej. Przebieg rozmów, które odbyły się w Nowince, relacjonuje poseł Prawa i Sprawiedliwościowi Jarosław Zieliński.

Tematów było co najmniej kilka. Między innymi pojawiła się sprawa drogi ekspresowej z Białegostoku do Augustowa. Ten problem jest mu znany. Argumenty przywołane przez uczestników spotkania, mógł skonfrontować z wiedzą, którą miał już dotychczas. Odnieśliśmy wrażenie, że nasze racje uznaje za istotne, racjonalne i uzasadnione.

Polityk PiS ma nadzieję, iż opinie samorządowców będą dla szefa rządu dopełnieniem wiedzy, którą czerpie z dokumentów.

Istotnym elementem zauważonych również przez premiera jest fakt, że niedawno opracowane na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad „Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wskazuje właśnie na ten wariant przebiegu drogi ekspresowej. To opracowanie obiektywne i wielokryterialne. Przekazałem ten dokument szefowi rządu już wcześniej, więc rozmowa była już łatwiejsza.

Decyzję o tym, czy droga ekspresowa połączy Białystok z Augustowem, czy raczej Ełk z Knyszynem ma zapaść jeszcze w tym roku. Kiedy dokładnie się to stanie, na razie nie wiadomo. 

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Dobre wejścia czy bezpieczeństwo? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

23.05.2022, 13:17

Chciałoby się powiedzieć, że mieszkańcy naszego regionu, którzy decydując się na przemierzanie drogi z Suwałk do Białegostoku igrają ze śmiercią, mogą odetchnąć z ulgą.


Już jesienią będzie można korzystać z północnego odcinka trasy Via Baltica

12.05.2022, 18:27

Mimo sporych trudności budowa północnego odcinka trasy Via Baltica jest na ostatniej prostej. Drogowcy zapowiadają, że fragment łączący obwodnicę Suwałk z litewsko-polskim przejściem w Budzisku będzie gotowy jesienią.


Zebrano ponad 700 wniosków za drogą ekspresową przez Augustów do Białegostoku

7.12.2021, 09:16

Niemal co trzeci z ponad 2 tysięcy wniosków złożonych w konsultacjach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych dotyczy powstania trasy ekspresowej Białystok-Augustów-Raczki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok